Lietuvas parlamenta mājaslapai atkal uzbrūk kibernoziedzinieki, Mixnews.lv

Lietuvas parlamenta mājaslapai atkal uzbrūk kibernoziedzinieki (2)

фото

Pasaulē | 2016. gada 12. aprīlī plkst. 15:36

Lietuvas parlamenta mājaslapa otrdien atkal nedarbojas kiberuzbrukuma dēļ, ziņo LETA-BNS.

"Notiek jauns [hakeru] uzbrukums. [Seima mājaslapai] piekļūt nevar," parlamenta plenārsēdes laikā sacīja Seima priekšsēdētāja Loreta Graužiniene.

Pret Seima vietni kopš sestdienas pēcpusdienas vērsts izkliedētās pakalpojumatteices (DDoS) uzbrukums - datortīkls tiek pārplūdināts ar milzīgu pieprasījumu skaitu no vairākām IP adresēm, ievērojami palēninot datu plūsmu vai to pilnībā pārtraucot.

Lietuvas Aizsardzības ministrijas Nacionālais kiberdrošības centrs paziņoja, ka svētdien situāciju sekmīgi izdevies pakļaut kontrolei, veicot aizsardzības pasākumus, tomēr pirmdien vietnes darbība atkal tika traucēta un ārvalstīs tai piekļūt nebija iespējams.

Nacionālā kiberdrošības centra vadītājs Rimtauts Čerņausks apstiprināja, ka Seima vietne ir cietusi no DDoS uzbrukuma, kas īstenots ar vismaz 10 tūkstošiem datoru no visas pasaules.

Lietuvas Seima kanceleja pirmdien vērsās policijā saistībā ar hakeru uzbrukumu parlamenta interneta vietnei, kura dēļ ārvalstu lietotāji pirmdien nevarēja vērot tur notiekošo konferenci par cilvēktiesību pārkāpumiem Krievijas anektētajā Krimā. Graužiniene norādīja, ka tas ir pirmais tik plaša mēroga kiberuzbrukums, kas vērsts pret Lietuvas parlamentu.

Komentāri 2
Droša mājas lapas izstrādepirms 3 gadiem
Labāk izvēlamies savējos un esam drošībā www.webdev.lv vai www.manamajaslapa.lv
Droša mājas lapas izstrādepirms 3 gadiem
Labāk izvēlamies savējos un esam drošībā www.webdev.lv vai www.manamajaslapa.lv