Vatikāns izdod "tukšā krēsla" pastmarkas, kas būs apritē līdz jaunā pāvesta ievēlēšanai, Mixnews.lv

Vatikāns izdod "tukšā krēsla" pastmarkas, kas būs apritē līdz jaunā pāvesta ievēlēšanai

фото

Pasaulē | 2013. gada 1. martā plkst. 17:12

Vatikāna pasts piektdien izdevis jaunas pastmarkas, kas tiks izmantotas līdz jaunā katoļu baznīcas galvas ievēlēšanai, ziņo LETA-AFP.

Izdotas četras pastmarkas, uz kurām attēlots "tukšā krēsla" simbols, vārdi "Sede Vacante", "Citta del Vaticano" un gada skaitlis MMXIII.

Pastmarkas būs derīgas līdz jaunā pāvesta ievēlēšanai. Domājams, ka tās piesaistīs lielu interesi no kolekcionāru puses, un īpaši vērtīgas būs tās markas, kas tiks apzīmogotas "tukšā krēsla" perioda pirmajā dienā.

Itālijā viena no jauniznākušajām pastmarkām maksā 70 eiro centus (49 santīmus). Eiropā un Vidusjūras reģionā tās var iegādāties par 85 centiem (60 santīmiem), bet Āfrikā, Āzijā un ASV - par diviem eiro (1,41 latiem). Visdārgākās tās ir Austrālijā, kur viena pastmarka maksā 2,5 eiro (1,76 latus).

Jubilejas pastmarkas "tukšā krēsla" periodā izdod kopš 1939.gada.

Kā ziņoja portāls Mixnews, ceturtdien Romas pāvests Benedikts XVI oficiāli atkāpās no amata, taču tuvākajā laikā Romas katoļu baznīcas kardināli pulcēsies uz konklāvu, lai ievēlētu jaunu pāvestu.

Bijušais pāvests ir sācis dzīvi pensijā - viņš nedaudz paskatījies televīziju, naktī kārtīgi izgulējies un nododas rožukroņa lūgšanām.

Foto: mysticspot.ru, vatikane.ru

Komentāri