Grieķijā bijušajam Saloniku mēram par miljonu piesavināšanos piespriež mūža ieslodzījumu, Mixnews.lv

Grieķijā bijušajam Saloniku mēram par miljonu piesavināšanos piespriež mūža ieslodzījumu (2)

фото

Pasaulē | 2013. gada 1. martā plkst. 17:20

Grieķijā tiesa piespriedusi valsts vēsturē nopietnāko sodu par korupciju valsts struktūrās, ziņo portāls "euromag.ru". Valsts otrās lielākās pilsētas mēram piespriests mūža ieslodzījums par valsts līdzekļu zagšanu. Vasilis Papageorgopuloss bija Saloniku mērs laikā no 1999.gada līdz 2010.gadam, 90.gadu sākumā viņš bija sporta ministra vietnieks.

Tādu pat sodu saņēma arī bijušais pašvaldības ģenerālsekretārs Mihalis Lemusiass un kasieris Panagiotis Saksonis.

Pēc izmeklēšanas ziņām, apsūdzētie izšķērdējuši valsts līdzekļus kopumā 18 miljonu eiro apmērā, Tiesas spriedumā teikts, ka Papageorgopulosam ir bijusi svarīgākā loma mahinācijās, kas notikušas laikā no 199.gada līdz 2008.gadam, ziņo "BBC News".

Neskatoties uz izmeklēšanas savāktajiem materiāliem, Papageorgopuloss pēc tiesas lēmuma turpināja apgalvot, ka ir nevainīgs. Pēc viņa teiktā, tiesa bija pārvērtusies par "politisku procesu".

"Es paziņoju, ka man ar šo lietu nav nekā kopīga. Dažiem cilvēkiem to nāksies nožēlot līdz pat dzīves beigām," bijušais pilsētas galva paziņoja tiesā.

Tiesā tika stāstīts, ka Saksoņa pienākumos ietilpa arī daļas vietējo iestāžu darbinieku algas pārskatīšana sociālās apdrošināšanas fondā. Pēc apsūdzības uzskatiem, Saksonis šos līdzekļus pieturēja un iekasēja 10%, pārējo pārskaitīja Lemusiasam, kas tos sadalīja uz pusēm ar Papageorgopulu. Tiesā arī atklājās, ka sākotnēji nauda tika pārskaitīta uz abu kungu kopējo bankas kontu. Pašvaldības finanšu lietu izmeklēšana tika uzsākta pēc sūdzībām par miljonos mērāmu iztrūkumu.

Gaidāms, ka apsūdzētie pārsūdzēs tiesas lēmumu.

Neskatoties uz to, ka daudzi Grieķijas politiķi ir iesaistīti skandālos, ilgu laiku viņi tika uzskatīti par "neaizskaramiem". 2012.gadā starptautiskā organizācija "Transparency International" Grieķiju nodēvēja par viskorumpētāko Eiropas Savienības dalībvalsti.

Saloniku bijušais mērs kļuva pazīstams vēl 1971.gadā, kad ieguva bronzas medaļu 100 metru skrējienā. 1976.gada olimpiādē Monreālā Papageorgopuloss atklāšanas ceremonijā nesa Grieķijas izlases karogu.

Politisko karjeru viņš sāka 1978.gadā, kad tika ievēlēts Saloniku pilsētas padomē, vienlaikus praktizēja kā zobārsts. 1981.gadā ievēlēts Grieķijas parlamentā, pārstāvējis Salonikus no partijas "Jaunā demokrātija”. Kopš 1999.gada 1.janvāra bijis Saloniku mērs.

Foto: no vietnēm ethnos.gr

Komentāri 2
Banzaipirms 6 gadiem
Nu un kad tad Latvija saaks saveejos pakot? Kandidaatu tak paarpaarem, (ja nu cietumu pietruuks)
Liels laika posmspirms 6 gadiem
...kas notikušas laikā no 199.gada līdz 2008.gadam,