Islandē, izmeklējot zirga gaļas skandālu, produkcijā vispār neatrod gaļu, Mixnews.lv

Islandē, izmeklējot zirga gaļas skandālu, produkcijā vispār neatrod gaļu (2)

фото

Pasaulē | 2013. gada 2. martā plkst. 12:09

Sekojot zirga gaļas skandālam Eiropā, pārbaudes veiktas arī Islandē, kur rezultāti gan bijuši pavisam pretēji - pīrāgos ar maltās gaļas pildījumu gaļa nav konstatēta vispār, atsaucoties uz izdevumu "The Reykjavik Grapevine", ziņo LETA-NEWSRU.

Islandes pārtikas un veterinārā pārvalde (MAST) veikusi kompānijas "Gaedakokkar" produkcijas pārbaudi, vai tajā nav atrodama zirga gaļa, taču nav atradusi tajā uzrādīto gaļu vispār.

Uz pīrāgu iepakojuma rakstīts, ka produkts satur 30% liellopu gaļas, taču tajos nekādas gaļas pēdas netika atrastas. Tāpat kompānijas ražotās frikadeles esot gatavotas no jēra un liellopu gaļas, taču liellopu gaļa tajos netika konstatēta.

Kompānija atsaukusi pīrāgu partiju un tai jāsamaksā sods par produktu marķēšana noteikumu pārkāpumu. Kompānijas īpašnieks Magnus Nilsons bijis šokēts par MAST pārbaužu rezultātiem un nav spējis paskaidrot, kā pīrāgos ar 30% liellopu gaļu saturu nav atrodama gaļa.

Kā ziņoja portāls Mixnews, Eiropas pārtikas ražošanas nozari pamatīgi satricinājis zirga gaļas skandāls, proti, produktos, kuru sastāvā uzrādīta 100% liellopu gaļa, atklāta arī zirga gaļa.

Lai gan zirga gaļa neapdraud patērētāju veselību, atbildīgie dienesti pauduši satraukumu, ka gaļa varētu saturēt veterināro medikamentu fenilbutazonu, kas bieži tiek izmantots zirga ārstēšanā. Šāda gaļa gan varētu apdraudēt cilvēku veselību, un to pārtikā lietot nav atļauts.

Šis skandāls sasniedzis arī Latviju - zirga gaļa tika atrasta SIA "Forevers" produkcijā un SIA "Kuršu zeme" liellopu gaļas konservos. Vairāki veikalu tīkli apturējuši minēto ražotāju izstrādājumu tirdzniecību.

Foto: femaleworld.info, liveinternet.ru, vk.com

Komentāri 2
gurmankapirms 5 gadiem
bilde gan apetitliga, pat visi zirgu galas skadali aizmirstas...
Gatispirms 5 gadiem
Hm, tas gan jau ir interesanti. Kas tad tur pīragos bija? Pat bail minēt...(((