Vācijā ieved kukurūzu ar vēzi izraisošo pelējuma sēnīti, Mixnews.lv

Vācijā ieved kukurūzu ar vēzi izraisošo pelējuma sēnīti (1)

фото

Pasaulē | 2013. gada 2. martā plkst. 21:30

Vēl nav paspējis norimt zirga gaļas skandāls Eiropā, kad Vāciju šonedēļ satricināja ziņa par kādu kukurūzas kravu no Serbijas, kurā atklāta vēzi izraisoša pelējuma sēnīte, kas satur kancerogēnos aflatoksīnus, ziņo ārvalstu mediji.

Vācijas Federatīvās Republikas Patērētāju aizsardzības, pārtikas un lauksaimniecības ministrija ziņo, ka nemitīgi uztur kontaktu ar fermeriem un koordinē darbu.

"Pedējo mēnešu laikā mēs bijām saņēmuši dažus brīdinājumus no citām Eiropas Savienības valstīm par iespējamo pelējuma sēnītes atrašanos kukurūzā. Saistībā ar šo mēs vēl 2012.gada 15.oktobrī brīdinājam visus atbildīgos dienestus un aicinājam būt īpaši modriem," norādīja ministrijā.

Ar šo kukurūzu baroja dzīvniekus vairākās fermās visās pasaules valstīs, un tagad kaitīgas vielas, kas var izraisīt cilvēkiem onkoloģiskās slimības, var atrasties šo dzīvnieku pienā. Tiek pieļauts, ka pie fermeriem nokļuva 10 000 tonnu inficētas kukurūzas, bet tā ir tikai mazāka daļa no kravas, kas tika transportēta no Serbijas uz Vāciju.

Kopumā Lejassaksijā valsts ziemeļrietumos ievestas 45 000 tonnas kukurūzas, kura tika paredzēta vistu, cūku un liellopu barošanai. 35 000 tonnas no tām patlaban atrodas glabātuvēs, un tas paredzēts iznīcināt. Lielākā daļa kravas konfiscēta, bet 10 000 tonnas tālāk piegādātas kompānijām Vācijā un Nīderlandē, kas nodarbojas ar mājlopu audzēšanu.

Tomēr Vācijas atbildīgās varas iestādes mierina: patērētāji netiekot apdraudēti un aflatoksīnu daudzums pienā neesot pārsniegts.

Foto: agroacadem.ru, usiter.com, sadoved.com

Komentāri 1
Studentspirms 6 gadiem
Zirga gaļu pīrāgos šodien neatrada, toties sēnīti kukurūzā atrada, re kā))) Ražīga diena))))