Sprādzienā Pakistānā 45 bojāgājušie, 15 ievainotie, Mixnews.lv

Sprādzienā Pakistānā 45 bojāgājušie, 15 ievainotie

фото

Pasaulē | 2013. gada 4. martā plkst. 11:15

Eksplodējot automašīnā ievietotai bumbai, Karāči Pakistānas dienvidos svētdien gājuši bojā vismaz 45 cilvēki, atsaucoties uz amatpersonām, ziņo LETA-AFP.

Aptuveni 150 cilvēki eksplozijā ievainoti.

Pirmdien Karāči izsludinātas sēras. Slēgtas izglītības iestādes, uzņēmumi un skolas. Apsīkusi arī satiksme pilsētas ielās.

Sprādziens nogranda galvenokārt šiītu musulmaņu apdzīvotā pilsētas rajonā, sagraujot fasādi divām piecstāvu ēkām, no kurām viena aizdegās. Daudzi cilvēki tika aprakti drupās.

Vairums cietušo ir šiīti, bet bojāgājušo vidū ir arī sunnīti. Amatpersonas brīdinājušas, ka bojāgājušo skaits varētu vēl pieaugt, jo puse no ievainotajiem atrodas kritiskā stāvoklī. Eksplozijā nopietni postījumi nodarīti arī daudzām citām ēkām.

Ar etniskiem, starpkopienu vai politiskiem jautājumiem saistīta vardarbība Karāči ir ierasta parādība. Pagājušajā gadā šādā vardarbībā Karāči dzīvību zaudēja vairāk nekā 2200 cilvēku, tomēr šāda mēroga sprādzieni ir reti. Atbildību par notikušo neviens vēl nav uzņēmies, bet aizdomās, visticamāk, tiks turēts sunnītu musulmaņu ekstrēmistu grupējums "Lashkar-e-Jhangvi" vai Pakistānas talibi.

Tikmēr Karāči iedzīvotāji veltījuši ne vienu vien kritisku vārdu valdībai, pārmetot tai nespēju pasargāt viņus no teroristu uzbrukumiem un sodīt vainīgos.

"Valdībai vajadzētu nodrošināt mūs ar ieročiem, lai mēs spētu tikt galā ar teroristiem," ja atbildīgie dienesti to nespēj, norādīja viens no Karāči sunnītu musulmaņiem.

"Mēs balsosim par tiem, kuri iznīcinās šos teroristus. Mēs neesam gatavi ļaut sevi piemuļķot ar tukšiem saukļiem," viņš piebilda.

Pakistānā līdz maija vidum jānotiek parlamenta vēlēšanām, tomēr augošā vardarbība pret šiītiem, ka sastāda aptuveni 20% no kopējā valsts iedzīvotāju skaita, radījusi nopietnas bažas par drošību.

"Skumjā realitāte ir tāda, ka lietas var ievirzīties uz ļauno pusi," pirmdien secinājis laikraksts "The News", piebilstot, ka "vardarbības risks, sevišķi Karāči, ir ļoti reāls" un pirmsvēlēšanu mītiņi un demonstrācijas var viegli novest pie haosa.

Pakistānā šobrīd nebūt nav vienkārša situācija - tautsaimniecība piedzīvo grūtus laikus, valstī joprojām nerimstas islāmistu uzbrukumi, pieņemas spēkā starpkopienu vardarbība, kā arī saasinājušās valsts attiecības ar Indiju.

Foto: autotovara.net, fullhdoboi.ru, komi.kp.ru

Komentāri