Spānijas lidsabiedrības "Iberia" darbinieku streika dēļ atceļ ap 250 reisu, Mixnews.lv

Spānijas lidsabiedrības "Iberia" darbinieku streika dēļ atceļ ap 250 reisu

фото

Pasaulē | 2013. gada 4. martā plkst. 15:06

Spānijas lidsabiedrības "Iberia" darbinieki pirmdien uzsākuši otro piecu dienu streiku, protestējot pret plānoto darbavietu likvidēšanu, kuras dēļ atcelti aptuveni 250 lidojumi, ziņo LETA-AFP.

Atcelti 82 "Iberia" reisi jeb 37% no visiem šajā dienā paredzētajiem aviokompānijas lidojumiem. Trīs ar "Iberia" saistītie pārvadītāji - "Iberia Express", "Air Nostrum" un "Vueling" - pirmdien atcēluši vēl 165 lidojumus.

"Visi ietekmētie pasažieri izvēlējušies citus lidojumus vai saņēmuši atpakaļ naudu par biļetēm," apliecināja aviosabiedrības pārstāve.

Laika posmā no 4. līdz 8.martam "Iberia" un trīs pārējie minētie pārvadātāji kopumā streika dēļ atcēluši aptuveni 1370 reisus - gan Spānijā, gan Eiropā.

Pirmdien Madrides Barahasas lidostā un citās Spānijas lidostās paredzētas "Iberia" darbinieku protesta akcijas.

Kopumā aviokompānijas darbinieki iecerējuši trīs streikus, kas katrs ilgs piecas dienas. Šādi lidsabiedrības darbinieki iecerējuši protestēt pret plāniem likvidēt 3800 darba vietas. Iepriekšējo piecu dienu streiku "Iberia" darbinieki rīkoja no 18. līdz 22.februārim. "Iberia" darbinieki plāno streikot arī no 18. līdz 22.martam.

Atgādinām, ka holdingkompānija "International Airlines Group" (IAG) 12.februārī paziņoja, ka aviosabiedrībā "Iberia" strādājošo skaitu samazinās par vairāk nekā 3800, tādējādi likvidējot par aptuveni 700 darba vietām mazāk, nekā tika plānots novembrī.

IAG, kam pieder arī britu lidsabiedrība "British Airways", norādīja, ka "Iberia" informējusi tās darbiniekus, arodbiedrības un Spānijas Nodarbinātības ministriju, ka aviokompānija sākusi oficiālu darba vietu likvidēšanu.

IAG pavēstīja, ka šajā procesā tiks ietekmētas 3807 darba vietas. Novembrī kompānija bija paziņojusi, ka lidsabiedrībā likvidēs 4500 darba vietas un samazinās atalgojumu par 25%-35%.

Savukārt "Iberia" bija ierosinājusi likvidēt 3147 darba vietas jeb 16% no kopējā darba vietu skaita, kā arī samazināt atalgojumu par aptuveni 11%-23%, taču šīs pārrunas cietušas neveiksmi.

Aviokompānijas darbinieki jau februāra sākumā paziņoja, ka šā gada februārī un martā streikos 15 dienas, lai protestētu pret lidsabiedrības plāniem likvidēt darba vietas.

Foto: cruzandoachile.com.ar, tourdream.net

Komentāri