Divās Nīderlandes fermās saražotajā pienā atklāj aflatoksīnu, Mixnews.lv

Divās Nīderlandes fermās saražotajā pienā atklāj aflatoksīnu (1)

фото

Pasaulē | 2013. gada 4. martā plkst. 18:15

Spēcīgais kancerogēns aflatoksīns atklāts arī divās Nīderlandes fermās ražotajā pienā, ziņo ārvalstu prese, atsaucoties uz Nīderlandes piena pārstrādes rūpniecības apvienības informāciju.

Aflatoksīns ir spēcīga inde, tomēr, pēc ekspertu teiktā, bīstamais piens nav nokļuvis veikalu plauktos, ziņo ITAR-TASS.

Portāls Mixnews.lv jau rakstīja, ka aflatoksīns konstatēts Vācijā ievestā kukurūzā no Serbijas.

Lejassaksijā tika ievestas 45 000 tonnas kukurūzas, kura bija paredzēta vistu, cūku un liellopu barošanai. 35 000 tonnas no tām patlaban atrodas glabātuvēs, un tas paredzēts iznīcināt, savukārt 10 000 tonnu tālāk piegādātas vairākiem tūkstošiem fermu Vācijā un Nīderlandē, kas nodarbojas ar mājlopu audzēšanu, tādēļ tajās saražotais piens var saturēt kaitīgās vielas.

Toksikologi apgalvo, ka "aflatoksīni jebkurā koncentrācijā vai veicināt saslimšanu ar onkoloģiskajām saslimšanās." Turklāt arī piena pasterizācija to neiznīcina, ziņo ITAR-TASS.

_Foto: no vietnes asgl.co.nz _

Komentāri 1
deopirms 6 gadiem
2012.gads jau bija labvēlīgs dažādu sēnīšu augšanai. Un pie mums jau nav labāk. Agrāk, kad salmus nodedzināja, vismaz daļa pelējumu gāja bojā, tagad tie turpina pūt uz lauka vai zemē un viss notiek. Tāpat agrāk ganībās palikušo veco zāli pavasarī nodedzināja kopā ar šiem pelējumiem-tagad tie brīb pāriet uz jauno zāli un govij vēderā vai jaunajā skabbarībā. Viss notiek!!!!