ASV: ANO sarunu telpām jābūt brīvām no stipri dzērušiem diplomātiem, Mixnews.lv

ASV: ANO sarunu telpām jābūt brīvām no stipri dzērušiem diplomātiem (1)

фото

Pasaulē | 2013. gada 5. martā plkst. 11:41

ASV pirmdien aicinājušas aizliegt diplomātiem, kuri atrodas stiprā alkohola reibumā, piedalīties ANO budžeta sarunās, ziņo LETA-AFP.

"Mēs nākam klajā ar vienkāršu priekšlikumu, ka sarunu telpām nākotnē būtu jābūt no apreibināšanās brīvai zonai," ANO Ģenerālās asamblejas budžeta komitejai paziņoja ASV vēstnieka vietnieks Džozefs Torselja.

Asamblejas budžeta komiteja ik gadu decembrī sāk garas sarunas par ANO budžetu un citiem ar to saistītiem jautājumiem. Nereti sarunas ilgst cauras naktis vairākas dienas pēc kārtas.

ASV neaicina aizliegt sarunu laikā lietot alkoholu, bet tikai piedzērušos, uzsvēra amerikāņu amatpersonas.

Ir bijuši gadījumi, kad daži vēstnieki ieradušies uz sarunām tik piedzērušies, ka gāžas no kājām un nespēj pildīt savus pienākumus, norādīja kāds diplomāts, kurš vēlējās palikt anonīms.

Šādi komentāri, nenoliedzami, izraisīja diskusijas.

"Tas absolūti nav tas gadījums, kad visi ierodas sarunās piedzērušies. Visi cilvēki sarunu laikā ir skaidrā," uzsvēra kāds cits diplomāts.

Torselja aicināja pataupīt šampanieti sarunu sesijas beigām un mudināja savus kolēģus būt disciplinētākiem un nemēģināt bloķēt vienošanās, uz tām neierodoties vai tīšām novilcinot laiku.

Foto: no vietnes avaz.ba

Komentāri 1
skaidrītepirms 5 gadiem
"..es esmu skaidrs kā bāreņa asara!!" :D