Ziemeļkoreja draud atsaukt pamiera līgumu, Mixnews.lv

Ziemeļkoreja draud atsaukt pamiera līgumu

фото

Pasaulē | 2013. gada 5. martā plkst. 16:05

Ziemeļkoreja otrdien draudēja atsaukt pamiera līgumu, reaģējot uz ASV un Ķīnas panākto vienošanos par jaunu sankciju noteikšanu pret Phenjanu, ziņo LETA-AFP.

Vašingtona un Pekina panākušas vienošanos par jaunu sankciju vēršanu pret Phenjanu, un sagaidāms, ka ANO Drošības padome ierosinātās sankcijas apspriedīs otrdien 18:00 pēc Latvijas laika paredzētajā slēgtajā sēdē. Domājams, ka otrdien balsojums nav gaidāms, taču tas varētu notikt tuvākajā laikā.

Plašāka informācija par ASV un Ķīnas vienošanos šobrīd nav pieejama. Reaģējot uz Pekinas un Vašingtonas vienošanos, Ziemeļkoreja draudēja pilnībā anulēt pamiera līgumu no 11.marta, kad pilnā sparā risināsies ASV un Dienvidkorejas militārās mācības. Tāpat Phenjana solīja atteikties no militārās tiešās līnijas, kas atrodas uz stingri apsargātās Ziemeļkorejas un Dienvidkorejas robežas.

Dienvidkorejas un ASV ikgadējās militārās mācības sākās 1.martā, un tās ilgs līdz 30.aprīlim. Tajās piedalīsies vairāk nekā 10 000 ASV karavīru, kā arī vēl lielāks dienvidkorejiešu militārpersonu skaits.

Kā ziņoja portāls Mixnews, nepakļaujoties starptautiskās sabiedrības prasībām, Ziemeļkoreja 12.februārī veica trešo kodolizmēģinājumu.

Foto: trinixy.ru, ridus.ru

Komentāri