Pistoriusa ģimenei pieder 55 šaujamieroči, Mixnews.lv

Pistoriusa ģimenei pieder 55 šaujamieroči

фото

Pasaulē | 2013. gada 5. martā plkst. 17:26

Par savas draudzenes nošaušanu apsūdzētā slavenā Dienvidāfrikas Republikas (DĀR) sprintera Oskara Pistoriusa ģimenes locekļiem pieder kopumā 55 šaujamieroči, taču tāda ieroču klāsta esamību dažādi ģimenes locekļi skaidro atšķirīgi, ziņo LETA-AFP.

Par 55 šaujamieroču klāstu, kas reģistrēti uz dažādiem ģimenes pārstāvjiem, britu laikrakstam "The Telegraph" pastāstījis sportista tēvs Henks. Viņš šādu ieroču klāstu skaidro ar augsto noziedzības līmeni DĀR, izceļot, ka potenciāliem uzbrukumu draudiem īpaši pakļauti tieši baltādainie iedzīvotāji.

Tomēr pārējie ģimenes locekļi ar sava mediju pārstāvja starpniecību izplatījuši paziņojumu, kurā nosoda ģimenes galvas paustos uzskatus, un uzsver, ka ieroči ģimenē tiek turēti tikai sporta un medību nolūkiem. "Henka Pistoriusa komentāri nekādi neatspoguļo Oskara un pārējās ģimenes uzskatus," teikts paziņojumā.

Portāls Mixnews jau ziņoja, ka DĀR sportists apsūdzēts savas 29 gadus vecās draudzenes Rīvas Stīnkempas slepkavībā, kura tika nošauta viņa mājā Pretorijā, Svētā Valentīna dienā. Pistoriuss tiesas priekšā izteicies, ka veicis šāvienus cauri vannas istabas durvīm, kur slēpās viņa draudzene, jo bijis nobijies, ka kāds caur atvērtu logu ielauzies viņa greznajā mājā.

Pistoriuss tika atbrīvots apmaiņā pret drošības naudu. Prokuratūra viņam uzrādījusi apsūdzību tīšā slepkavībā, ko pats sportists noliedzis. Sportistam tiesas priekšā atkārtoti būs jāstājas 4.jūnijā.

Oficiālā statistika liecina, ka DĀR katru dienu tiek nogalināti 42 cilvēki. 2011.gadā valstī bija reģistrēti 1,5 miljoni ieroču īpašnieku un gandrīz trīs miljoni šaujamieroču.

Pistoriuss, kuram ir amputētas abas kājas un kurš skriešanai izmanto īpašas protēzes, pagājušajā vasarā piedalījās Londonas Olimpiādē. DĀR sportists kļuva par pirmo cilvēku ar invaliditāti spēļu vēsturē, kurš sacenties ar pasaules labākajiem atlētiem.

Foto: nytimes.com

Komentāri