Pirms gaidāmā konklāva slēgta Siksta kapela, Mixnews.lv

Pirms gaidāmā konklāva slēgta Siksta kapela

фото

Pasaulē | 2013. gada 5. martā plkst. 17:49

Otrdien slēgta slavenā Siksta kapela, kurā drīzumā pulcēsies konklāvs, lai izraudzītos jauno Romas katoļu baznīcas pāvestu, ziņo LETA-AFP. Par konklāva sākuma datumu vēl nav nolemts.

Kapela apmeklētājiem tiks atvērta tikai pēc jaunā pāvesta ievēlēšanas. Gaidāms, ka konklāvs pulcēs 115 kardinālus no visas pasaules, nevis 117, kā tika ziņots iepriekš.

No balsstiesīgajiem kardināliem - tiem, kuri ir jaunāki par 80 gadiem, - konklāvā nepiedalīsies kardināls Kīts O'Braiens, kurš atkāpies no Lielbritānijas augstākā Romas katoļu garīdznieka amata saistībā ar apsūdzībām par nepiedienīgu uzvedību, un Indonēzijas kardināls, kurš paziņojis, ka ir pārāk slims, lai dotos uz Vatikānu un piedalītos konklāvā.

Portāls Mixnews jau ziņoja, ka līdzšinējais Romas pāvests Benedikts XVI 28.februārī oficiāli nolika savas pilnvaras.

Itālijas mediji vēsta, ka konklāvs, kurā tiks izraudzīts jaunais katoļu baznīcas galva, varētu sākties nākamajā pirmdienā. Vatikāns paudis cerību, ka jaunais baznīcas galva tiks ievēlēts līdz Lieldienām, kas šogad ir 31.martā.

Tikmēr novērotāji norāda, ka no kardinālu vidus nevar izslēgt nevienu kandidātu un jaunais pāvests var nākt no jebkuras pasaules daļas un būt kā progresīvā, tā konservatīvā spārna pārstāvis.

Kardinālu izteikumi ļāvuši nojaust, ka daudzi dotu priekšroku nosacīti jaunam pāvestam, kuram būtu pa spēkam veicināt garīgo atdzimšanu, sevišķi jauniešu vidū.

Šoreiz vadošo kandidātu vidū tiek minēti Itālijas kardināls Andželo Skola un Austrijas kardināls Kristofs Šēnborns, ASV kardināls Šons O'Melijs un Ņujorkas arhibīskaps Timotijs Dolans.

Labas izredzes tiek prognozētas arī Kanādas kardinālam Markam Ullē.

Latīņamerikā par redzamāko kandidātu izvirzījies Brazīlijas kardināls Odilo Šerers, bet Āfrikā - Ganas kardināls Pīters Kodvo Apija Tarksons, Gvinejas kardināls Roberts Sara un Dienvidāfrikas Republikas kardināls Vilfrīds Napjē.

Savukārt no Āzijas kardināliem visbiežāk tiek minēts 55 gadus vecais Manilas arhibīskaps Luiss Antonio Tagle.

Foto: popmatters.com

Komentāri