Putins aicina apkarot ekstrēmismu, Mixnews.lv

Putins aicina apkarot ekstrēmismu

фото

Pasaulē | 2013. gada 5. martā plkst. 19:07

Krievijas prezidents Vladimirs Putins otrdien aicināja prokurorus koncentrēties uz cīņu ar ekstrēmistiem, kas atbilstoši valsts galvas teiktajam darbojas izaicinoši un kuru aktivitātes ir gājušas plašumā,ziņo LETA--AFP/RIA-NOVOSTI.

Pērn ar ekstrēmismu saistīto noziegumu skaits ir pieaudzis par 12%, sacīja Putins, norādot, ka "virkne radikālo grupējumu darbojas izaicinoši pārdroši".

Prezidents tieši nenorādīja, par kuriem grupējumiem ir runa. Tieslietu ministrijas aizliegto ekstrēmistisko materiālu sarakstā ir gan scientologu un Jehovas liecinieku literatūra, gan arī musulmaņu teksti. Tiesa par ekstrēmistiskiem atzinusi arī pagājušajā gadā Maskavas katedrālē "panku lūgšanu" sarīkojušās grupas "Pussy Riot" videoierakstus.

"Viņi rīko publiskas akcijas, izplata idejas tīmeklī, praktiski atklāti vervē atbalstītājus. Jūsu tiešais pienākums - iespējami precīzi reaģēt uz starpnacionālā un starpreliģiskā naida kurināšanas, kā arī ksenofobijas un šovinisma propagandas mēģinājumiem," sacīja Putins.

"Ir jārīkojas konsekventi, balstoties likuma normās, nepieļaujot dubultos standartus un neobjektivitāti," norādīja valsts galva.

Centienos ierobežot opozīcijas protesta kustību, Krievijas parlaments pieņēmis likumus, kas valdībai atļauj, apejot tiesu, slēgt tīmekļa vietnes, kas atsakās aizvākt ekstrēmistiskus materiālus.

Federālais mediju uzraudzības dienests otrdien paziņoja, ka ir izdevis brīdinājumus laikraksta "Argumenti i Fakti" tīmekļa vietnei un ziņu portālam "Polit.ru" par "Pussy Riot" akcijas videoieraksta ievietošanu. Dienests var lūgt tiesu slēgt medijus, kas gada laikā ir saņēmuši divus brīdinājumus.

Foto: theatlantic.com

Komentāri