Viļņā darbojas "slepens objekts" - lietotu apģērbu šķirotava, Mixnews.lv

Viļņā darbojas "slepens objekts" - lietotu apģērbu šķirotava

фото

Pasaulē | 2013. gada 5. martā plkst. 20:57

Viļņā sācis darboties jauns lietotu apģērbu šķirošanas un apstrādes centrs, kas ierīkots 14 000 kvadrātmetru lielās telpās. Šai objektā investēts 31 miljons litu (6,3 miljoni latu), bet tuvējā pilsētas infrastruktūrā - vēl 200 000 litu, ziņo LETA.

Uzņēmuma "Humana People to People Baltic" vadītāji pauduši lepnumu, ka šai centrā ieviestas vismodernākās beļģu tehnoloģijas, tikmēr mediji vislielāko uzmanību pievērš apstāklim, ka šķirošanas telpās žurnālistiem stingri aizliegts filmēt vai fotografēt.

Kā atzīst portāla "Lrytas.lt" žurnālisti, ar tik kategoriskām prasībām viņiem nav nācies saskarties pat Kaļiņingradas apgabalā, veidojot reportāžu par topošo Baltijas atomelektrostaciju.

Uzņēmuma vadītāji skaidro, ka tas nepieciešams, lai izsargātos no konkurentiem un ekonomiskās spiegošanas.

Apmeklēt jauno centru bija uzaicināts arī Viļņas mērs Artūrs Zuoks, kurš sarunā ar mediju pārstāvjiem atcerējās, kā jaunībā, vēl nebūdams pazīstams politiķis un bagāts uzņēmējs, viņš pats iegādājies valkātu, bet labu velveta uzvalku, ko nēsājis ilgi un labprāt.

Izmantojot beļģu tehnoloģijas, kas gandrīz pilnībā automatizē šķirošanas procesu, šai centrā paredzēts apstrādāt 500 tonnas valkātu apģērbu nedēļā vai 30 000 tonnu gadā. Tiesa gan, pirmajā telpā, kurā tika ievests galvaspilsētas mērs, darbinieces kvalitatīvākos apģērbus šķiroja un locīja ar rokām.

No Rietumeiropas valstīm un ASV atvestie apģērbi ceļo gan uz Lietuvas veikaliem, gan uz citām Eiropas zemēm, Krieviju, Ukrainu, Irānu un Āfrikas valstīm.

Foto: for91days.com

Komentāri