Miris Venecuēlas prezidents Ugo Čavess, Mixnews.lv

Miris Venecuēlas prezidents Ugo Čavess

фото

Pasaulē | 2013. gada 6. martā plkst. 01:41

Venecuēlas viceprezidents Nikolass Maduro otrdienas vakarā paziņoja par valsts prezidenta Ugo Čavesa nāvi, ziņo bbc.co.uk Čavess vairāk nekā gadu ārstējās no vēža, pārcieta vairākas operācijas Kubā un viņš nav arī uzstājies publiski kopš pēdējās atgriešanās Karakasā februārī.

Maduro par Čavesa nāvi paziņoja speciālā televīzijas uzrunā tautai, viņam apkārt bija valsts politiskie un militārie līderi.

Emocionālā uzrunā Nikolass Maduro teica, ka Ugo Čavess miris pēc tam, kad "teju divus gadus cīnījies ar skarbu slimību". Ziņu pārraides laikā Maduro apraudājies.

Venecuēlas militārā virspavēlniecība paziņoja par uzticību viceprezidentam un valsts parlamentam un aicināja tautu saglabāt mieru.

Pirms tam pirmdien Venecuēla paziņoja, ka 58 gadus vecajam prezidentam atklāta jauna, smaga elpceļu infekcija. Kā paziņoja sakaru un informācijas ministrs Ernesto Vilegass, Čavesa elpošanas sistēmas funkcijas pasliktinājās.

Desmitiem Venecuēlas iedzīvotāju pulcējās pie militārā hospitāļa, kurā prezidents ārstējās, lai aizlūgtu par viņa veselību.

Savukārt vēl otrdien Maduro otrdien apsūdzēja Venecuēlas "vēsturiskos ienaidniekus", ka tie ir vainojami prezidenta Ugo Čavesa saslimšanā ar vēzi.

Maduro arī paziņoja, ka no valsts ir izraidīts ASV vēstniecības Gaisa spēku atašejs Deivids Delmoniko, kas meklējis kontaktus ar Venecuēlas militārpersonām, lai ierosinātu "destabilizācijas projektus".

Viņš pavēstīja, ka Čavess šobrīd piedzīvo "savas grūtākās stundas", kamēr "tēvzemes ienaidnieki" valsts iekšienē un ārvalstīs, īpaši ASV, vēlas sagraut "Venecuēlas demokrātiju".

Brīdi vēlāk ārlietu ministrs Eliass Haua pavēstīja, ka par "persona non grata" atzīta vēl viena ASV vēstniecībā strādājoša Gaisa spēku amatpersona, kurai 24 stundu laikā valsts jāatstāj.

Otrdien Venecuēlas prezidenta pilī notika valsts civilās un militārās vadības pārstāvju sarunas.

Viceprezidents Maduro - paša Čavesa izraudzītais pēctecis - sarunās tikās ar ministriem, armijas virsniekiem un aptuveni 20 valdošās partijas gubernatoriem, vēstīja telekanāls VTV.

Čavess ar vēzi cīnās kopš 2011.gada jūnija un pārcietis jau četras operācijas, kā arī vairākus terapijas kursus. Tomēr Venecuēlas valdība līdz šim tā arī nav izpaudusi Čavesa audzēja lokalizāciju un smaguma pakāpi.

Foto: polblog.ru, primeirahora.com.br