Putina padomnieks aicina aizvākt Ļeņina mūmija no Sarkanā laukuma , Mixnews.lv

Putina padomnieks aicina aizvākt Ļeņina mūmija no Sarkanā laukuma (1)

фото

Pasaulē | 2013. gada 6. martā plkst. 14:58

Krievijas boļševiku revolūcijas līdera Vladimira Ļeņina mūmija, kā arī tirāna Josifa Staļina un citu bijušo padomju valsts vadītāju mirstīgās atliekas no Maskavas Sarkanā laukuma ir jāaizvāc, ziņo LETA-AFP, atsaucoties uz Kremļa cilvēktiesību padomes priekšsēdētāja un prezidenta Vladimira Putina padomnieka Mihaila Fedotova teikto.

Sarkanajam laukumam būtu jābūt "vai nu slidotavai, vai kapsētai. Rīkot šovus un koncertus, pat klasikas, kapsētā ir nepieņemami", laikrakstam "Kommersant" sacīja prezidenta padomnieks.

Ļeņina mauzolejs vairs nav galvenais pievilkšanas objekts Sarkanajā laukumā, kur atrodas arī populāra slidotava, tiek rīkoti patriotiskās mūzikas koncerti, zirgu izstādes un armijas parādes.

Sarkanā laukuma apbedījumus "vajadzētu pārvietot uz vietu, kas varētu kļūt visas Krievijas panteonu. Tas būtu viscivilizētākais atrisinājums", sacīja prezidenta padomnieks, kura rīcībā, tiesa gan, nekādas reālas varas nav. Ļeņina pīšļus vajadzētu apglabāt atbilstoši kristīgajām tradīcijām, tomēr mauzoleja ēka, kurā patlaban atrodas boļševiku līdera mūmija, ir jāsaglabā, jo to aizsargā UNESCO.

Ēka varētu tikt iekļauta līdzās esošā Valsts vēstures muzeja kompleksā, ierosināja padomnieks.

Vairākas augstas Krievijas amatpersonas jau iepriekš atbalstījušas ideju par Ļeņina apbedīšanu, tomēr Putins taktiski atbalstījis "status quo" saglabāšanu.

Vēl decembrī viņš sacīja, ka Ļeņina mūmijas izstādīšana publiskai apskatei atbilst krievu tradīcijām, kā citus piemērus piesaucot pareizticīgo baznīcas svēto pīšļus, kas apskatāmi slavenajos klosteros Krievijā, Ukrainā un Grieķijā.

Lēmums par Ļeņina mūmijas pārvietošanu tiek uzskatīts par sociāli sprādzienbīstamu, jo idejai aktīvi iebilst daudzi komunisma ideoloģijas sekotāji.

34% Krievijas iedzīvotāju uzskata, ka Ļeņina pīšļus vajadzētu apglabāt Sanktpēterburgā, bet 25% - ka tiem būtu jāpaliek Maskavas mauzolejā, konstatēts decembrī neatkarīgā Levadas centra veiktajā pētījumā.

Foto: no vietnes nashzhitomir.net

Komentāri 1
zigspirms 6 gadiem
Ir vēsturiski pierādīts(grāmata SKORPIONA ZĪMĒ)kaut vai,ka
revolūciju Krievijā uztaisīja masoni.Fakts,ka masoni neļaus
novākt savu pieminekli...