Pedofilijas upuru atbalsta grupa publisko kardinālu "melno sarakstu", Mixnews.lv

Pedofilijas upuru atbalsta grupa publisko kardinālu "melno sarakstu"

фото

Pasaulē | 2013. gada 6. martā plkst. 21:46

ASV bāzētā pedofilijas upuru atbalsta grupa SNAP trešdien publiskojusi kardinālu "melno sarakstu", kurā minētajiem 12 garīdzniekiem pārmesta pedofilijas skandālu piesegšana un vainīgo priesteru aizsargāšana, ziņo LETA-AFP.

Organizācija aicinājusi baznīcu kļūt nopietnai attiecībā uz bērnu aizsardzību, palīdzēt upuriem, atmaskot korupciju un beigt izlikties, ka viss ļaunākais jau ir aiz muguras.

"Mēs vēlamies mudināt katoļu prelātus pārstāt izlikties, ka ļaunākais jau ir garām attiecībā uz garīdznieku seksuālajiem noziegumiem un [pārstāt] piesegt krīzi," norādīja SNAP direktors Deivids Kloesijs.

"Traģiski, ļaunākais gandrīz noteikti vēl ir priekšā," viņš piebilda.

Organizācija iekļāvusi melnajā sarakstā kardinālus no ASV, Meksikas, Hondurasas, Itālijas, Austrālijas, Čehijas, Kanādas, Argentīnas un Ganas.

Viņi visi piedalīsies konklāvā, kur no 115 kardināliem tiks izvēlēts nākamais Romas katoļu baznīcas galva. SNAP nevēlas redzēt nevienu no viņiem pāvesta amatā, nedz arī kādu no Romas kūrijas, jo uzskata, ka līdzšinējā Vatikāna administrācija nav spējīga risināt šīs problēmas.

"Kūrijas locekļa paaugstināšana atņemtu drosmi upuriem, lieciniekiem, atmaskotājiem un advokātiem ziņot par pārkāpumiem," norādīja Kloesijs.

"Melnajā sarakstā" iekļauts Ganas kardināls Pīters Kodvo Apija Tarksons, Ņujorkas arhibīskaps Timotijs Dolans, kardināls Šons O'Melijs no Bostonas, Itālijas kardināls Andželo Skola, Kanādas kardināls Marks Ullē, Itālijas kardināls Tarčīzio Bertone, Čehijas kardināls Dominiks Duka, Meksikas kardināls Norberto Rivera Karera, Hondurasas kardināls Oskars Rodrigess Maradjaga, kardināls Donalds Vuerls no ASV, Argentīnas kardināls Leonardo Sandri un kardināls Džordžs Pells no Austrālijas.

Foto: id77.livejournal.com, liveinternet.ru

Komentāri