Tiesa Berluskoni "Unipol" lietā piespriež gada cietumsodu, Mixnews.lv

Tiesa Berluskoni "Unipol" lietā piespriež gada cietumsodu

фото

Pasaulē | 2013. gada 7. martā plkst. 13:37

Tiesa ceturtdien bijušajam Itālijas premjerministram Silvio Berluskoni piesprieda viena gada cietumsodu par slepenas informācijas publiskošanu Berluskoni piederošā laikrakstā "Il Giornale", ziņo LETA-AFP.

Saskaņā ar Itālijas ziņu aģentūras ANSA informāciju, Berluskoni organizēja policijas veikta savu politisko sāncenšu sarunu audioieraksta noplūdi. Pēc tam ieraksta atšifrējums parādījās avīzē "Il Giornale", kas pieder politiķa brālim Paolo.

Publiskotās sarunas skāra 2005.gada banku skandālu, kad apdrošināšanas kompānija "Unipol" iegādājās banku "Banca Nazionale de Lavoro" (BNL). Sarunas risināja "Unipol" pārstāvis un kreisi centriskās partijas Kreisie demokrāti līderis, viens no Berluskoni galvenajiem politiskajiem konkurentiem Pero Fasino.

Tiesa šo sarunu ierakstu pievienoja lietai par politiķu nelikumīgu iejaukšanos liela mēroga finanšu darījumā. Informācijas publiskošana par viņa saistību ar BNL pārdošanu tika uztverta kā mēģinājums diskreditēt politiķi pirms 2006.gada parlamenta vēlēšanām.

Kopā ar Berluskoni notiesāts arī viņa brālis Paolo, kuram piespriests divus gadus un trīs mēnešus ilgs cietumsods.

Berluskoni tiesas spriedumu var pārsūdzēt. Šādā gadījumā piespriestā soda mēra stāšanās spēkā uz laiku tiktu apturēta.

Saskaņā ar Itālijā spēkā esošajiem likumiem personām, kuras vecākas par 75 gadiem un kurām piespriests mazāk nekā divu gadu ilgs cietumsods, ieslodzījums nav jāizcieš. Berluskoni šobrīd ir 76 gadus vecs.

Šī nebūt nav vienīgā tiesas prāva, kurā apsūdzēts bijušais Itālijas premjerministrs. Drīzumā tiks nolasīts spriedums lietā, kurā Berluskoni apsūdzēts par dzimumattiecībām ar mazgadīgu personu. Berluskoni ir apsūdzēts par to, ka viņam bijušas dzimumattiecības ar marokāņu eksotisko dejotāju Karimu el Mahrugu, kad viņai bija tikai 17 gadu. Mahruga ir pazīstama arī ar skatuves vārdu Rūbija Siržuzagle. Spriedums šajā lietā varētu būt gaidāms 18.martā.

Savukārt 23.martā tiesa plāno nolasīt spriedumu Berluskoni apelācijas lietā.

Par krāpšanos ar nodokļiem Berluskoni piederošajā mediju impērijā "Mediaset" pērnajā oktobrī politiķim jau tika piespriests viena gada cietumsods un noteikts piecu gadu aizliegums ieņemt valsts amatus. Sprieduma izpilde atlikta saistībā ar sākto apelācijas lietu.

Foto: sport-xl.net, fashiontime.ru

Komentāri