"Femen" aktīvistes izraisa pretrunīgu reakciju, Mixnews.lv

"Femen" aktīvistes izraisa pretrunīgu reakciju

фото

Pasaulē | 2013. gada 7. martā plkst. 19:49

Ukrainas sieviešu kustība "Femen", kura sākotnēji ar atplestām rokām tika pieņemta Francijā, tagad izsauc pretrunīgu reakciju pat feministu organizāciju vidū, raksta laikraksts "Libération". Pēc "Femen" parādīšanās katoļu organizācijas "Civitas" manifestācijā, kas bija vērsta pret viendzimuma laulībām, ukrainietes nokļuva sabiedrības krustugunīs. Savukārt viņu akcija Parīzes Dievmātes katedrālē, neradīja atbalstu pat viņu atbalstītājos.

Parīzes mērs Bertrans Delanoe nosodīja akciju, kas, pēc viņa teiktā izkropļo godīgu cīņu par sieviešu un vīriešu līdztiesību, un bezjēdzīgi šokē ticīgos, tā norādījis Parīzes mērs.

"Pārāk radikālas un agresīvas, tajā pat laikā īpaši skaistās ukraiņu meitenes, pēkšņi nostādīja neveiklā situācijā feministu organizāciju analītiķus," norāda "Libération".

Lai attaisnotu savus mērķus Francijā "Femen" grupas dalībnieces publicēja kustības manifestu, kurā aprakstīts savas dzīves gājums. Tā ir viņu pirmā grāmata. Iepriekš viņas rakstīja tikai uz saviem ķermeņiem, norāda laikraksts "Libération"

Francijā ukrainietes ar saviem krāsainajiem vainagiem dažu mēnešu laikā spēja novērst uzmanību no citām feministiskajām organizācijām, raksta laikraksts.

Foto: wikimedia.org

Komentāri