Ziemeļkoreja anulē neuzbrukšanas paktus ar Dienvidkoreju, Mixnews.lv

Ziemeļkoreja anulē neuzbrukšanas paktus ar Dienvidkoreju

фото

Pasaulē | 2013. gada 8. martā plkst. 10:29

Ziemeļkoreja piektdien paziņoja, ka anulē neuzbrukšanas paktus ar Dienvidkoreju un likvidē tiešo līniju ar Seulu, šādu soli sperot dažas stundas pēc tam, kad ANO Drošības padome pieņēma rezolūciju par jaunām sankcijām pret Ziemeļkoreju, ziņo LETA-AFP.

Ziemeļkoreja "anulē visas starp Ziemeļiem un Dienvidiem panāktās neuzbrukšanas vienošanās," teikts Mierīgas atkalapvienošanās komitejas paziņojumā, norādot, ka pakti spēku zaudēs no pirmdienas. Iepriekš šonedēļ Phenjana piedraudēja, ka šajā dienā arī tiks denonsēts 1953.gada pamiera līgums.

"Tā arī informē Dienvidu pusi, ka nekavējoties pārtrauc Ziemeļu-Dienvidu tiešo līniju," teikts oficiālās Ziemeļkorejas ziņu aģentūras izplatītajā paziņojumā.

Tiešā līnija tika izveidota 1971.gadā un Ziemeļkoreja agrāk tās darbību apturējusi piecas reizes, no kurām pēdējā bija 2010.gadā. Neuzbrukšanas pakts tika parakstīts 1991.gadā un tas paredz strīdu risināšanu mierīgā ceļā un domāts nejaušu militāru sadursmju novēršanai.

Kā ziņoja portāls Mixnews, ANO Drošības padome ceturtdien vienbalsīgi pieņēma rezolūciju, kurā Ziemeļkorejai noteiktas jaunas sankcijas, šādi izolēto komunistu valsti sodot par pagājušajā mēnesī veikto kodolizmēģinājumu.

Rezolūcijā ANO "melnajā sarakstam" pievienotas vēl divas individuālas personas un divas organizācijas, pastiprināti ierobežojumi attiecībā uz Ziemeļkorejas finanšu darījumiem, cita starpā arī uz plašiem norēķiniem skaidrā naudā, kas ir saistīti ar tās ieroču programmu.

Ziemeļkorejai tagad noteiktas vienas no bargākajām sankcijām, kādas ANO jebkad kādam režīmam izsludinājusi. Vēl pirms rezolūcijas pieņemšanas Ziemeļkoreja draudēja, ka Dienvidkorejas un ASV manevru dēļ jauns karš ir "nenovēršams".

Foto: ridus.ru, trinixy.ru

Komentāri