Maskavā arestē "Pussy Riot" atbalsta piketa dalībniekus, Mixnews.lv

Maskavā arestē "Pussy Riot" atbalsta piketa dalībniekus

фото

Pasaulē | 2013. gada 8. martā plkst. 19:42

Maskavā piektdien - Starptautiskajā sieviešu dienā - policija arestējusi vairākus aktīvistus, kas pie Krievijas ieslodzījuma vietu pārvaldes galvenā biroja bija sarīkojuši protesta akciju, pieprasot apcietinājumā turēto pankgrupas "Pussy Riot" mūziķu atbrīvošanu, ziņo LETA-AFP.

Protesta akcijā, spītējot aukstajam laikam, bija sapulcējušies aptuveni 50 cilvēki. Viņu plakātos bija pausti aicinājumi atbrīvot apcietinātās mūziķes Nadeždu Tolokoņņikovu un Mariju Aļohinu.

Aktīvisti stāvēja atstatu viens no otra, šādi pakļaujoties piketus un demonstrācijas regulējošo likumu nosacījumiem, jo Krievijā jebkurai protesta akcijai, kurā piedalās vairāk nekā viens cilvēks, ir vajadzīga varasiestāžu atļauja.

Tomēr protesta akcijas sākumā policija arestēja aptuveni desmit aktīvistus, skaidrojot, ka viņi esot izveidojuši demonstrantu grupu.

Protestētāju vidū bija arī Jekaterina Samuceviča - trešā tiesas pērn apcietinātā "Pussy Riot" dalībniece, kurai reāls cietumsods tagad nomainīts pret nosacītu sodu.

Viņa rokās turēja milzīgu plakātu ar saukli "Brīvību "Pussy Riot"!". "Šī ir solidaritātes diena, un nepavisam nav bailīgi," sacīja Samuceviča.

Daudzi aktīvisti savus plakātus bija izrotājuši ar ziedu attēliem, šādi atgādinot par Sieviešu dienu - padomju laika svētkiem, kas Krievijā joprojām ir oficiāla svinamā diena un kas tiek svinēta ar lielu entuziasmu.

Pirms gada, 21.februārī, piecas "Pussy Riot" dalībnieces Maskavas Kristus Pestītāja katedrāles altāra daļā sarīkoja provokatīvu akciju - "panku lūgšanu" "Dievdzemdētāja, padzen Putinu!".

Maskavas tiesa augustā piesprieda trim pankgrupas dalībniecēm - Tolokoņņikovai, Aļohinai un Samucevičai - divu gadu cietumsodu, atzīstot apsūdzēto vainu huligānismā, kas motivēts ar reliģisko naidu.

Izskatot apelācijas prasību 10.oktobrī, Maskavas tiesa Samucevičai iepriekš piespriesto reālo cietumsodu aizstāja ar nosacītu sodu un lika viņu atbrīvot tiesas zālē. Abām pārējām akcijas dalībniecēm tām iepriekš piespriestais sods tika atstāts spēkā.

Vēl divas "Pussy Riot" dalībnieces, kuru vārdi publiski netiek atklāti, esot aizbēgušas no Krievijas.

Foto: miista.com

Komentāri