Konklāvs sāksies otrdien, Mixnews.lv

Konklāvs sāksies otrdien

фото

Pasaulē | 2013. gada 8. martā plkst. 20:16

Vatikāns paziņojis, ka konklāvs, kas pēc līdzšinējā katoļu baznīcas galvas Benedikta XVI atkāpšanās sasaukts jauna pāvesta ievēlēšanai, sāksies otrdien, 12.martā, ziņo LETA-AFP.

Kardinālu sākotnējā sanāksme "izlēmusi, ka konklāvs sāksies otrdien, 2013.gada 12.martā", teikts Svētā krēsla paziņojumā.

Jauno pāvestu vēlēs kardinālu sapulce, kurā tiesīgi piedalīties visi kardināli vecumā līdz 80 gadiem. Pašlaik Kardinālu kolēģijā ir 208 locekļi, no kuriem tikai 117 ir balstiesīgi. Paredzams, ka šajā konklāvā piedalīsies 115 balstiesīgi kardināli.

Katram no viņiem būs jādod zvērests neizpaust neko no tā, kas notiks konklāvā. Par šī zvēresta laušanu draud izslēgšana no baznīcas.

Saskaņā ar īpašu Benedikta XVI 2007.gadā izdotu rīkojumu, viņa pēctecim jātiek izvēlētam ar nemazāk kā divām trešdaļām balsu.

Pēc īpašā dievkalpojuma "Pro Eligendo Romano Pontifice" kardināli otrdien dosies uz Siksta kapelu, kur viņi tiks ieslēgti līdz brīdim, kad tiks izraudzīts jaunais baznīcas galva, par ko liecinās balti dūmi, kas pacelsies virs Vatikāna pils.

Nedēļas nogalē un pirmdienā pirms konklāva kardināli turpinās debates par iespējami labāko pāvesta kandidātu.

Vatikāna eksperti stāsta, ka kardināli esot sadalījušies divās gandrīz vienlīdz lielās grupās. Vienas grupas pārstāvji uzskatot, ka baznīcas vadība jāuztic pašreizējam Milānas arhibīskapam Andželo Skolam, kamēr otra grupa dotu priekšroku kādam, kas nav itālis.

Starp iespējamajiem citiem kandidātiem, kuru vārdi izskan baumās, tiek minēts kanādietis Marks Uvjē, kardināls Pīters Kodvo Apija Tērksons no Ganas, ASV kardināls Šons O'Malijs un Manilas arhibīskaps Antonio Tagle.

Komentāri