ASV aizsardzības ministra vizītes laikā Kabulā uzspridzinās pašnāvnieki (papildināts), Mixnews.lv

ASV aizsardzības ministra vizītes laikā Kabulā uzspridzinās pašnāvnieki (papildināts)

фото

Pasaulē | 2013. gada 9. martā plkst. 09:56

Pie Aizsardzības ministrijas Kabulas centrā sestdien uzspridzinājies terorists pašnāvnieks, nogalinot deviņus cilvēkus. Uzbrukums noticis brīdī, kad Afganistānas galvaspilsētā uzturas ASV aizsardzības ministrs Čaks Hāgels, ziņo LETA-AFP.

Uzbrucējs bija uz velosipēda un spridzekli viņš iedarbināja netālu no ēkas galvenās ieejas. Atbildību par terora aktu nekavējoties uzņēmās talibi, norādot, ka tā mērķis ir bijis nodot vēstījumu Hāgelam, kas Afganistānā ieradās piektdienas vakarā iepriekš neizsludinātā vizītē.

Pēc sprādziena sākās apšaude, un ielas ap notikuma vietu tika slēgtas. Ministrijas izplatītajā paziņojumā teikts, ka eksplozijā gājušas bojā deviņas civilpersonas, bet vēl 13 cilvēki guvuši ievainojumus.

Hāgels tajā brīdī atradās kādā ASV objektā, kas atrodas aptuveni kilometra attālumā no Aizsardzības ministrijas, un briesmas viņam nedraudot, norāda ASV amatpersonas.

Tikmēr cita terorista pašnāvnieka uzbrukumā, kas sestdien noticis Afganistānas dienvidos, nogalināti astoņi bērni un kāds policists.

Uzbrucējs uzspridzinājies blakus ceļam Houstā, pa kuru virzījusies afgāņu un starptautisko spēku kopīgā patruļa.

Patruļai viņš nav spējis nokļūt pietiekami tuvu, jo teroristu sagrābis policists.

Sprādzienā vēl divi bērni ir ievainoti.

Foto: france24.com

Komentāri