Maduro sola turpināt Čavesa kursu, Mixnews.lv

Maduro sola turpināt Čavesa kursu

фото

Pasaulē | 2013. gada 9. martā plkst. 10:46

Venecuēlas prezidenta pienākumu izpildītājs Nikolass Maduro, kurš piektdien nodeva zvērestu, solījis sekot mirušā valsts līdera Ugo Čavesa kursam un turpināt viņa uzsākto "sociālistisko revolūciju", ziņo LETA AFP.

Tomēr Maduro spēju noturēt varu, domājams, pavisam drīz gaida nopietns pārbaudījums, jo 30 dienu laikā gaidāmas jaunas vēlēšanas. Maduro zvēresta nodošanas ceremoniju opozīcija boikotēja, norādot, ka tā ir antikonstitucionāla.

50 gadus vecais bijušais autobusa šoferis un arodbiedrību aktīvists prezidenta lomu sāka pielaikot vēl pirms Čavesa nāves, arvien lielākā mērā pārņemot sava mentora pompozo izteiksmes stilu un uzbrūkot ASV "imperiālismam" un "parazītiskajai buržuāzijai".

Čavesa bēru ceremonijas laikā Maduro solīja palikt "līdz nāvei uzticīgs" savam priekštecim un turpināt viņa uzsākto "revolūciju".

Foto: in2eastafrica.net

Līdz šim Maduro tika uzskatīts par mērenu un pragmatisku Čavesa iekšējā loka pārstāvi, kas sešus gadus esot ārlietu ministra amatā, sekoja diplomātijas normām, taču pēdējo mēnešu laikā viņa tonis kļuva daudz skarbāks, un pār opozīcijas galvām sākušas birt lamas, kādas bija ierasts dzirdēt no Čavesa.

Komentāri