Igaunijā patērētāju tiesību sargi pārejas uz eiro laikā saņēma pussimt sūdzības, Mixnews.lv

Igaunijā patērētāju tiesību sargi pārejas uz eiro laikā saņēma pussimt sūdzības

фото

Pasaulē | 2013. gada 10. martā plkst. 10:07

Igaunijā pāreja no kronām uz eiro bija mierīga un bez stresa - Igaunijas Patērētāju aizsardzības centrs saņēma tikai 57 sūdzības, no kurām tikai astoņas tika skatītas, biznesa portāla "Nozare.lv" rīkotajā diskusijā par gatavošanos eiro ieviešanai sacīja Finanšu ministrijas eiro projekta vadītāja Dace Kalsone.

Viņa atzina, ka ministrijas darbinieki jau patlaban intensīvi atbild uz dažādiem jautājumiem par gaidāmo pāreju no latiem uz eiro. "Protams, būs nesaprašanās, bet aicinām tās divas nedēļas, kad būs paralēli lats un eiro, uz solidaritāti, aicinām iedzīvotājus būt saprotošiem," sacīja eiro projekta vadītāja.

Latvijā plānots ieviest eiro ar 2014.gada janvāri. Trīs mēnešus pirms un sešus mēnešus pēc tam būs paralēlās cenu atspoguļošanas periods, kad preču un pakalpojumu cenas būs jānorāda gan latos, gan eiro. Divas nedēļas no eiro ieviešanas dienas būs latu un eiro vienlaicīgas apgrozības periods, kad maksāt vēl varēs latos, taču atlikums tiks izdots eiro. Kā ziņots, Latvijas iedzīvotāji varēs vērsties Patērētāju tiesību aizsardzības centrā, ja konstatēs negodprātīgu uzņēmumu rīcību laikā, kad mūsu valsts pāries no latiem uz eiro.

Foto: flagpedia.net

Komentāri