Karzai: Katarā atjaunotas ASV un talibu sarunas, Mixnews.lv

Karzai: Katarā atjaunotas ASV un talibu sarunas

фото

Pasaulē | 2013. gada 10. martā plkst. 17:03

Katarā atjaunotas ASV un talibu sarunas, svētdien paziņoja Afganistānas prezidents Hamids Karzai, ziņo LETA-AFP-REUTERS.

Talibi gan noliedz, ka sarunas ar Vašingtonu būtu atsāktas.

Vašingtona pirmos soļus centienos panākt mieru ar talibiem spēra pirms gada. Tomēr islāmisti pēc dažiem mēnešiem izstājās no sarunām, pēc visa spriežot, tāpēc ka ASV atteicās atbrīvot Gvantanamo cietumā ieslodzītos talibus.

Pēc sestdien Afganistānā pieredzētajiem diviem spridzinātāju pašnāvnieku sarīkotajiem sprādzieniem, kuros dzīvību zaudēja 19 cilvēki, Karzai pārmeta talibiem, ka tie iesaistījušies sarunās ar saviem ienaidniekiem, bet vienlaikus slaktē nevainīgus afgāņus.

"Talibi teica, ka ar šiem uzbrukumiem viņi vēlas apliecināt savu spēku," norādīja Afganistānas prezidents. "Tas notiek laikā, kad talibu līderi, viņu pārstāvji, katru dienu ārvalstīs tiekas ar amerikāņiem. Mēs par to zinām - par to mums stāsta gan ārvalstnieki, gan talibi. Gan Eiropā, gan Persijas līča valstīs talibi un amerikāņi, un ārvalstnieki ik dienu risina sarunas."

Pēc Karzai teiktā, šādi sprādzieni, kādi tika pieredzēti sestdien, palīdz ASV attaisnot savu klātbūtni Afganistānā.

LETA jau ziņoja, ka uzbrukumi Afganistānu satricināja sestdien, kad Kabulā uzturējās ASV aizsardzības ministrs Čaks Heigels.

Karzai pēc tam pauda pārliecību, ka "Kabulā un Houstā detonētie spridzekļi nebija spēka apliecinājums, bet gan kalpošana Amerikai".

Reaģējot uz Afganistānas prezidenta izteikumiem, ASV Aizsardzības ministrijas pārstāvis norādīja, ka Vašingtona un Kabula ir vienisprātis attiecībā uz talibiem, proti, "viņi ir mūsu ienaidnieki".

Talibi ilgstoši atteikušies iesaistīties tiešajās sarunās ar Karzai valdību.

Foto: no vietnes vijesti.me

Komentāri