Tiesa prasa pārbaudīt Berluskoni veselības stāvokli, Mixnews.lv

Tiesa prasa pārbaudīt Berluskoni veselības stāvokli

фото

Pasaulē | 2013. gada 11. martā plkst. 16:44

Milānas tiesa pirmdien devusi rīkojumu veikt veselības pārbaudi bijušajam Itālijas premjerministram Silvio Berluskoni, lai noteiktu, vai hospitalizētais politiķis patiesi nav spējīgs piedalīties tiesā, kur viņš apsūdzēts seksuāliem sakariem ar nepilngadīgu personu, ziņo LETA-AFP.

76 gadus vecais politiķis paziņoja, ka cieš no acu infekcijas, kādēļ tika atlikta piektdien plānotā tiesas sēde, un viņa advokāti lūdza atcelt arī pirmdien plānoto sēdi.

Kopš piektdienas Berluskoni atrodas slimnīcā, un viņa advokāti apgalvo, ka pēdējo dienu laikā Berluskoni cieš arvien lielākas sāpes no minētās infekcijas. Ārsti arī norāda, ka Berluskoni ir paaugstināts asinsspiediens.

Berluskoni ir apsūdzēts par to, ka viņam bijušas dzimumattiecības ar marokāņu eksotisko dejotāju Karimu el Mahrugu, kad viņai bija tikai 17 gadu. Mahruga ir pazīstama arī ar skatuves vārdu Rūbija Siržuzagle.

Šajā lietā Berluskoni draud līdz pat trim gadiem cietumā un vēl līdz pat 12 gadiem, ja tiesa atzīs viņu par vainīgu ļaunprātīgā valdības vadītāja amata izmantošanā, pieprasot policijai, lai tā par sīku zādzību arestēto Mahrugu atbrīvo.

Gan Berluskoni, gan Mahruga noliedz, ka viņiem būtu bijušas seksuālas attiecības.

Uz Berluskoni arī krīt aizdomas, ka viņš 2006.gadā piekukuļojis senatoru Seržio de Gregorio, samaksājot viņam trīs miljonus eiro (2,10 miljonus latu).

Itālijas prokuratūra pirmdien aicinājusi nekavējoties saukt tiesas priekšā Berluskoni saistībā ar viņam izvirzītajām apsūdzībām senatora piekukuļošanā.

Itālijas likumi ļauj prokuroram pieprasīt tūlītēju tiesu gadījumos, kad pierādījumi par noziegumu ir "acīm redzami". Tiesnesim šāds lūgums jāizskata desmit dienu laikā.

Lieta saistīta ar 2006.gada parlamenta vēlēšanām, kurās ar nelielu balsu pārsvaru uzvaru guva centriski kreisā koalīcija.

Dažus mēnešus pēc vēlēšanām valdošo koalīciju pārstāvošais senators Gregorio pārgāja opozīcijas pusē, kurā bija arī Berluskoni. Tas palīdzēja 2008.gadā gāzt valdību. Pēcāk notikušajās vēlēšanās uzvaru guva Berluskoni.

Kukuļošanas lieta tiek izmeklēta Neapolē. Mediji ziņo, ka par izmeklēšanu atbild pieci prokurori.

Uz Berluskoni vairākos gadījumos kritusi aizdomu ēna par balsu pirkšanu un likumdevēju piekukuļošanu, taču šī ir pirmā reize, kad aizdomās par kukuļa došanu politiķim sākta izmeklēšana pret Berluskoni.

Kā ziņoja portāls Mixnews, pērnajā oktobrī Berluskoni tika notiesāts par krāpšanos ar nodokļiem viņam piederošajā mediju impērijā "Mediaset". Berluskoni tika piespriests viena gada cietumsods un noteikts piecu gadu aizliegums ieņemt valsts amatus, bet viņš tiesas spriedumu pārsūdzējis.

Sprieduma izpilde atlikta saistībā ar sākto apelācijas lietu.

Pagājušajā nedēļā Berluskoni tika piespriests viena gada cietumsods par slepenas policijas informācijas publiskošanu Berluskoni piederošajā laikrakstā "Il Giornale".

Foto: 11na11.com, russian.rfi.fr

Komentāri