Sākas konklāvs jauna pāvesta ievēlēšanai, Mixnews.lv

Sākas konklāvs jauna pāvesta ievēlēšanai

фото

Pasaulē | 2013. gada 12. martā plkst. 08:35

Otrdien sākas konklāvs, kas pēc līdzšinējā katoļu baznīcas galvas Benedikta XVI atkāpšanās sasaukts jauna pāvesta ievēlēšanai, ziņo LETA-AFP.

Pēc īpašā dievkalpojuma "Pro Eligendo Romano Pontifice" kardināli otrdien dosies uz Siksta kapelu, kur viņi tiks ieslēgti līdz brīdim, kad tiks izraudzīts jaunais baznīcas galva, par ko liecinās balti dūmi, kas pacelsies virs Vatikāna.

Katram no 115 kardināliem elektoriem būs jādod zvērests neizpaust neko no tā, kas notiks konklāvā. Par šī zvēresta laušanu draud izslēgšana no baznīcas.

Vatikāns paudis cerību, ka jaunais baznīcas galva tiks ievēlēts līdz Lieldienām.

Iepriekšējā reizē - 2005.gadā - konklāvs ilga divas dienas, un jaunā pāvesta ievēlēšanai bija nepieciešami četri balsojumi. Nedēļas nogalē un pirmdienā pirms konklāva kardināli turpināja debates par iespējami labāko pāvesta kandidātu.

Vatikāna eksperti stāsta, ka kardināli esot sadalījušies divās gandrīz vienlīdz lielās grupās. Vienas grupas pārstāvji uzskatot, ka baznīcas vadība jāuztic pašreizējam Milānas arhibīskapam Andželo Skolam, kamēr otra grupa dotu priekšroku kādam, kas nav itālis.

Starp iespējamajiem citiem kandidātiem, kuru vārdi izskan baumās, tiek minēts kanādietis Marks Uvjē, kardināls Pīters Kodvo Apija Tērksons no Ganas, ASV kardināls Šons O'Malijs un Manilas arhibīskaps Antonio Tagle.

Par norisēm Vatikānā labi informētais eksperts Andrea Tornjelli uzskata, ka Romas katoļu baznīcas konklāvā spēcīgākie kandidāti būs Skola un Brazīlijas kardināls Odilu Šērers, vēsta portāls "Vatican Insider".

Pirmās kārtas favorītu vidū eksperts min arī amerikāņu kardinālu Timotiju Dolanu un kanādiešu kardinālu Marku Uellē.

Foto: programm.ard.de

Komentāri