Afganistānā helikoptera avārijā iet bojā pieci ISAF karavīri, Mixnews.lv

Afganistānā helikoptera avārijā iet bojā pieci ISAF karavīri

фото

Pasaulē | 2013. gada 12. martā plkst. 12:03

Helikoptera avārijā pirmdien Afganistānas dienvidos gājuši bojā pieci Starptautisko Drošības atbalsta spēku (ISAF) karavīri, teikts otrdien izplatītajā ISAF paziņojumā.

"Avārijas iemesli tiek izmeklēti. Tomēr sākotnējās ziņas liecina, ka šajā apkārtnē tobrīd nebija ienaidnieka aktivitāšu," teikts paziņojumā.

Kā informēja koalīcijas pārstāvji un vietējās amatpersonas, avārijā, kas notikusi slikto laiku apstākļu dēļ, visi bojāgājušie ir ASV karavīri.

Pirmdien vakarā, kad Kandahāras provinces Damanas apvidū nogāzās helikopters "Black Hawk", tur stipri lija, skaidroja provinces policijas amatpersonas. Koalīcijas preses pārstāvis norādīja, ka dzīvību zaudējuši visi cilvēki, kas atradās helikopterā.

Savukārt talibu pārstāvis Kandahārā apgalvoja, ka lidaparātu notriekuši nemiernieki. Tiesa gan, talibi bieži mēdz melīgi uzņemties atbildību par negadījumiem, kuros dzīvību zaudējuši NATO karavīri.

Helikopteru avārijas Afganistānā nav nekāds retums. Starptautiskā misija, kurā ir 100 000 vīru, transporta sakaru nodrošināšanai lielā mērā ir spiesta paļauties uz gaisa satiksmi.

Foto: usarmy.vo.llnwd.net, highresolution.ru

Komentāri