Igaunijas finanšu ministrs: No Eiropas iegūstam vairāk, nekā varam samaksāt par kādas valsts glābšanu, Mixnews.lv

Igaunijas finanšu ministrs: No Eiropas iegūstam vairāk, nekā varam samaksāt par kādas valsts glābšanu (1)

фото

Pasaulē | 2013. gada 12. martā plkst. 13:50

Pret Grieķijas atbalstīšanu var būt tikai ļoti egoistiski argumenti, Latvijas žurnālistiem sacīja Igaunijas finanšu ministrs Jirgens Ligi, izvaicāts par Igaunijas kā eirozonas dalībvalsts pienākumu atbalstīt grūtībās nonākušo dienvidu valsti, ziņo " Nozare.lv"

Ministrs uzsvēra, ka Grieķija radikāli mainās, tā maina savu īstenoto politiku, tiek samazinātas algas, pensijas, sociālie pabalsti. Grieķi dara lietas, ko savulaik nevarēja pat iedomāties.

"Gan Igaunija, gan Latvija iegūst no Eiropas daudz vairāk, nekā mēs vispār varam samaksāt kādas valsts glābšanā," sacīja Ligi.

Viņš norādīja, ka atbalsts Grieķijai ir aizdevums, kas tiks atmaksāts, un līdz šim tās pat vairāk bijušas garantijas. Ja salīdzina Igaunijā ieguldītos struktūrfondu līdzekļus ar šīm garantijām, tad skaidri redzams, ka struktūrfondi dod lielāku ieguvumu, vērtēja ministrs.

Kaimiņvalsts finanšu ministrs arī domā, ka cilvēkiem jāsaprot, ko nozīmē kopējā ekonomiskā vide, ka riski no nedisciplinētām valstīm ir lielāki, nekā jāiegulda tajās to sakārtošanai. "Iekšzemes kopprodukta kritums Eiropas Savienībā un eirozonā mūs ietekmē vairāk nekā tas, ar ko mēs riskējam Grieķijā," sacīja Igaunijas finanšu ministrs.

Viņaprāt, nepieciešamība atbalstīt grūtībās nonākušās eirozonas dalībvalstis nevarētu būt arī arguments Latvijā pret eiro, jo Latvija tikko ar starptautisko aizdevēju programmas palīdzību izrāpusies no dziļas krīzes.

"Pateicoties Starptautiskā Valūtas fonda un Eiropas Komisijas aizdevuma programmai Latvija atguvusies no smagas krīzes. Cerams, arī grieķi spēs, viņiem gan nesekmējas tik labi kā Latvijai," vērtēja ministrs.

Ligi atzina, ka Igaunija un Grieķija ir divi pretpoli - viena valsts ir disciplinētākā fiskālās politikas jomā un otra - visnedisciplinētākā.

"Varam teikt, ka cenšamies panākt, lai grieķi īsteno līdzīgu politiku kā igauņi. Tā ir laba iespēja padarīt arī Eiropu kopumā labāku. Riskējot ar ļoti mazu naudu, mēs veicam lielas lietas," rezumēja ministrs.

Atbalsts Grieķijai nozīmē atbalstu reformām Grieķijā un Eiropā. "Mēs atbalstām savu ekonomiku, mēs atdodam vismaz kaut ko no tā, ko esam paši saņēmuši tieši no Eiropas un netieši no Eiropas ekonomikas vides," situāciju raksturoja ministrs.

Foto: no vietnes balticreports.com

Komentāri 1
Hei, heipirms 5 gadiem
vai shis tipinjsh jau aizmirsis, cik miljardu Grikjijas paraadu tika sviitroti 2012.gadaa?