Otrdien Romas pāvests vēl netiek ievēlēts, Mixnews.lv

Otrdien Romas pāvests vēl netiek ievēlēts

фото

Pasaulē | 2013. gada 12. martā plkst. 23:28

Virs Vatikāna Siksta kapelas otrdienas vakarā no skursteņa pacēlās melni dūmi, kas apliecina, ka pirmajā balsojumā kardināli nav ievēlējuši jauno pāvestu, ziņo LETA-AFP.

Nākamais balsojums 115 kardinālu konklāvā notiks trešdien no rīta. Lai kļūtu par pāvestu, kandidātam ir jāsaņem vismaz divas trešdaļas balsu. Sākot ar trešdienu, biļeteni tiks dedzināti ik pēc divām balsošanas kārtām - diviem rīta un diviem pēcpusdienas balsojumiem. Kad pāvests būs ievēlēts, no Siksta kapelas skursteņa pacelsies balti dūmi.

Konklāvi parasti neilgst ilgāk par dažām dienām.

Pirms balsošanas sanāksmes sākuma otrdien Vatikāna Svētā Pētera bazilikā kardināli dievkalpojumā lūdzās par baznīcas vienotību un solīja uzticību nākamajam baznīcas galvam.

Kardinālu kolēģijas dekāns Andželo Sodāno, kurš vadīja īpašo pāvesta vēlēšanu misi, uzrunājot 115 kardinālus, kuriem jāizraugās 266.pāvests, sacīja: "Katram no mums ir jāstrādā, lai celtu baznīcas vienotību." Kā spēcīgākie kandidāti uz pāvesta amatu biežāk tiek minēti Itālijas kardināls Andželo Skola, Brazīlijas kardināls Odilu Šērers un Kanādas kardināls Marks Uellē.

Foto: kn-online.de

Komentāri