Šanhajā upē atrasto beigto cūku skaits sasniedzis gandrīz 6000, Mixnews.lv

Šanhajā upē atrasto beigto cūku skaits sasniedzis gandrīz 6000

фото

Pasaulē | 2013. gada 13. martā plkst. 09:42

Šanhajā upē atrasto beigto cūku skaits sasniedzis gandrīz 6000 Huanpu upē Šanhajā atrasto bēgto cūku skaits sasniedzis jau gandrīz 6000, ziņo LETA-AFP.

Kopumā no upes izvilktas 5916 beigtas cūkas.

Pirmie cūku līķi tika pamanīti upē jau pagājušo ceturtdien un līdz svētdienas vakaram no upes bija izzvejotas 2813 cūkas.

Cūkas, visticamāk, nākušas no Dzjaņsji pilsētas Džedzjanas provincē, kur dzīvnieki, domājams, nobeigušies no kādas cūku slimības un pēc tam samesti upē.

Dzjaņsji pilsētas vadība uzsākusi izmeklēšanu, norādot, ka vēl nav izdevies noskaidrot notikušā apstākļus.

"Mēs neizslēdzam iespējamību, ka Šanhajā atrastās beigtās cūkas nākušas no Dzjaņsji. Taču mēs neesam par to pilnīgi pārliecināti," apliecināja pilsētas vadības pārstāvis. "Nav skaidrs, kur beigtās cūkas tikušas audzētas, tādēļ tās varētu būt nākušas no kādas citas vietas."

Pārbaudēs noskaidrots, ka daži beigtie dzīvnieki slimojuši ar cūku cirkovīrusu. Tā ir bieži izplatīta cūku slimība, kas cilvēkus gan neskar.

Tikmēr Šanhajas iedzīvotāji un mediji satraucas, vai upes ūdens vēl ir dzerams, lai gan atbildīgie dienesti mierina, ka ūdens kvalitāte ir normas robežās.

Ar cūkām pieblīvētā upes daļa dod vairāk nekā 20% no ūdens, kas tiek piegādāts Šanhajas 23 miljoniem iedzīvotāju, liecina oficiālie dati.

Pilsētā šobrīd tiek veiktas pastiprinātas pārbaudes, lai nepieļautu, ka saindētā gaļa nonāk tirdzniecībā. Ķīnā nereti šāda prakse tiek piekopta, ražotājiem pārdodot dzīvniekus, kas nobeigušies no kādas slimības.

Foto: businessweek.com

Komentāri