Timošenko 2015.gadā plāno kandidēt Ukrainas prezidenta vēlēšanās, Mixnews.lv

Timošenko 2015.gadā plāno kandidēt Ukrainas prezidenta vēlēšanās

фото

Pasaulē | 2013. gada 13. martā plkst. 10:17

Ukrainas bijusī premjerministre Jūlija Timošenko nolēmusi kandidēt 2015.gadā paredzētajās Ukrainas prezidenta vēlēšanās, ziņo LETA-LENTA.RU.

Kā politiķe skaidroja intervijā Šveices laikrakstam "Le Temps", 2012.gada 7.decembrī "vienotā opozīcija apstiprināja, ka tā atbalsta mani kā vienīgo opozīcijas kandidāti prezidenta vēlēšanās. Man tas ir liels gods un liela atbildība. Protams, pastāv nozīmīgi šķēršļi. Taču es vienmēr esmu pretojusies tiem, kuri centušies novirzīt mani no maniem mērķiem un sapņiem par Ukrainas nākotni."

Pēc Timošenko teiktā, pašreizējais Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs un viņa sabiedrotie "labi apzinās," ka Timošenko ir spējīga izmainīt situāciju valstī un apkopot spēkus, lai iestātos pret Ukrainā izveidoto diktatūru.

Bijusī premjerministre šobrīd izcieš par varas pilnvaru pārsniegšanu viņai piespriesto septiņu gadu cietumsodu.

Intervijā Šveices laikrakstam Timošenko pauda cerību, ka Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT), kas šobrīd izskata viņas prasību, "dos man iespēju, ka mani tiesā nevis varas uzpirkta tiesa, bet gan tauta, kurai brīvās un godīgās vēlēšanās ir jāsniedz tiesības izteikt savu viedokli par manu un manas partijas politiku".

2011.gada oktobrī Timošenko tika piespriests septiņu gadu cietumsods par Ukrainai neizdevīga gāzes piegāžu līguma noslēgšanu ar Krieviju.

Timošenko draud apsūdzības arī par valsts līdzekļu piesavināšanos un līdzdalību deputāta un uzņēmēja Jevgēņija Ščerbana slepkavībā.

Komentāri