Pēc otrdienas rīta balsojumiem virs Siksta kapelas atkal melni dūmi , Mixnews.lv

Pēc otrdienas rīta balsojumiem virs Siksta kapelas atkal melni dūmi

фото

Pasaulē | 2013. gada 13. martā plkst. 13:11

Virs Vatikāna Siksta kapelas trešdien no skursteņa atkal pacēlušies melni dūmi, kas apliecina, ka no rīta notikušajos divos balsojumos kardināli tomēr nav ievēlējuši jauno pāvestu, ziņo LETA-AFP.

Konklāvs jaunā pāvesta ievēlēšanai sākās otrdien un tad arī notika pirmais balsojums.

Nākamie divi balsojumi 115 kardinālu konklāvā notiks trešdienas vakarā. Lai kļūtu par pāvestu, kandidātam ir jāsaņem vismaz divas trešdaļas balsu.

Sākot ar trešdienu, biļeteni tiek dedzināti ik pēc divām balsošanas kārtām - diviem rīta un diviem pēcpusdienas balsojumiem. Kad pāvests būs ievēlēts, no Siksta kapelas skursteņa pacelsies balti dūmi. Konklāvi parasti neilgst ilgāk par dažām dienām.

Pirms balsošanas sanāksmes sākuma otrdien Vatikāna Svētā Pētera bazilikā kardināli grandiozā misē lūdzās par baznīcas vienotību un solīja uzticību nākamajam baznīcas galvam, lai arī kas šajā amatā tiktu ievēlēts.

Kardinālu kolēģijas dekāns Andželo Sodāno, kurš vadīja īpašo pāvesta vēlēšanu misi, uzrunājot 115 kardinālus, kuriem jāizraugās 266.pāvests, sacīja: "Katram no mums ir jāstrādā, lai celtu baznīcas vienotību."

MixNews.lv jau vēstīja, ka Romas Katoļu Baznīcas Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs aicināja baznīcas vadītāja maiņu ztvert mierīgi, jo pienākumu nodošana ir normāla un tas iepriekš ir noticis jau neskaitāmas reizes.

Stankevičs aicināja visus kristiešus būt mierīgiem, gaidot jaunā pāvesta izvēlēšanu, un norādīja, ka tā ir normāla situācija, ka pie amata pienākumu pildīšanas jāstājas jaunam pāvestam, un iepriekš tas noticis jau neskaitāmas reizes. "Tas pieder pie lietu kārtības, ka viens aiziet, cits tiek ievēlēts, un dzīve rit tālāk, tas neietekmē mūsu ikdienas dzīvi," teica Stankevičs.

Kā apliecināja informēti avoti, konklāvs ir noskaņots Romas pāvestu ievēlēt šīs nedēļas laikā, lai jaunā Pāvesta inaugurācija varētu notikt līdz 19.martam, kad ir Sv.Jāzepa diena.

MixNews.lv jau ziņoja, kā spēcīgākie [kandidāti] uz pāvesta amatu visbiežāk tiek minēti Itālijas kardināls Andželo Skola, Brazīlijas Odilu Šērers un Kanādas Marks Uellē.

Vatikāns otrdien arī atklājis tehniku, kā tiek veidoti dūmi, kas vēsta par balsošanas iznākumu konklāvā.

Saskaņā ar senu tradīciju dūmi tika padarīti melni, degošajiem biļeteniem uzlejot darvu, savukārt balti - pieliekot mitrus salmus. Tomēr pēc vairākiem gadījumiem, kad dūmi iekrāsojās pelēki, nedodot skaidrību par balsošanas iznākumu, Vatikāns nolēma pāriet uz drošāku tehniku, proti, dūmu svecēm.

Ķimikālijas pirmo reizi tika izmantotas 2005.gada konklāva laikā. Melnu dūmu radīšanai tiek izmatots ķimikāliju savienojums no kālija perhlorāta, antracīta un sēra, bet balti dūmi tiek radīti, dedzinot kālija hlorātu, laktozi un kolofoniju.

Siksta kapelā tiek izmantotas divas krāsnis. Vienā tiek dedzināti kardinālu biļeteni, otrā - ķimikālijas. Dūmi tiek izvadīti pa vienu skursteni. Elektronisks kontrolpanelis ļauj izvēlēties starp minētajiem diviem ķimikāliju sastāviem, no kuriem nepieciešamais tiek sadedzināts kopā ar biļeteniem.

Foto: ru.euronews.com

Komentāri