Aptauja: Tikai ceturtdaļa ASV katoļu dievkalpojumus apmeklē katru nedēļu, Mixnews.lv

Aptauja: Tikai ceturtdaļa ASV katoļu dievkalpojumus apmeklē katru nedēļu

фото

Pasaulē | 2013. gada 13. martā plkst. 22:44

Tikai ceturtā daļa ASV katoļu dievkalpojumus apmeklē katru nedēļu un, salīdzinot ar laiku pirms 40 gadiem, viņu proporcija ir sarukusi uz pusi, ziņo LETA-AFP, atsaucoties uz "Pjū" pētījumu centra aptaujas rezultātiem.

Ja 2012.gadā ik nedēļu dievkalpojumus apmeklēja 24% ASV katoļu, tad 1974.gadā tādu vēl bija 47%.

To vidū, kas sevi raksturo kā savā pārliecībā stingrus katoļus, dievkalpojumus pērn ik nedēļu apmeklēja 53%. Salīdzinot - 1974.gadā tādu bija 85%.

27% respondentu sevi raksturoja kā stingrus katoļus. Salīdzinot ar 80.gadu vidu, tas ir kritums par 15 procentpunktiem, kā arī tas ir viens no zemākajiem rādītājiem kopš 1974.gada.

Protestantu vidū 54% norāda, ka viņiem ir spēcīga reliģiskā identitāte. Tas ir viens no augstākajiem rādītājiem 40 gadu laikā, kopš "Pjū" centrs veic pētījumus šajā jomā.

Kā ziņoja portāls Mixnews, trešdienas vakarā, Vatikānā tika ievēlēts jauns pāvests - Buenosairesas arhibīskaps Horhe Mario Bergoljo. Bergoljo pieņēmis pāvesta vārdu Francisks I. Kā apgalvoja Jelgavas bīskaps Edvards Pavlovskis, no jaunā pāvesta katoļu baznīca var sagaidīt jaunas vēsmas.

Foto: katholisch.at, donbass.ua

Komentāri