Vatikāns: Pareizi ir jauno pāvestu saukt par Francisku, Mixnews.lv

Vatikāns: Pareizi ir jauno pāvestu saukt par Francisku

фото

Pasaulē | 2013. gada 14. martā plkst. 08:20

Jaunā pāvesta vārds ir Francisks, nevis Francisks I, kā jau pirmajās stundās pēc ievēlēšanas viņu sākuši dēvēt pasaules mediji, paziņojis Vatikāna oficiālais pārstāvis Federiko Lombardi, ziņo LETA.

Pāvests oficiāli tiks dēvēts par Francisku līdz brīdim, kad šādu vārdu izvēlēsies vēl kāds no nākamajiem pāvestiem, sacīja Lombardi. Tikai tad pāvestu Francisku varēs sākt dēvēt par Francisku I.

Portāls Mixnews jau ziņoja, ka katoļu kardinālu konklāvs trešdien vakarā Vatikānā par jauno Romas katoļu pāvestu izraudzījies līdzšinējo Buenosairesas arhibīskapu Horhi Mario Bergoljo.

Jaunais pāvests, kuram jāstājas Benedikta XVI vietā, tika ievēlēts konklāva otrajā dienā, piektajā balsojumā.

Īsajā uzrunā no Svētā Pētera bazilikas balkona jaunais pāvests izteicās, ka kardināli, šķiet, "devušies līdz pasaules malai”, lai viņu atrastu. Francisks arī aicināja pasauli iet pa mīlestības un brālības ceļu, kā arī, vēršoties pie cilvēkiem S.Pētera laukumā, mudināja ļaudis aizlūgt par viņu.

Bergoljo ievēlēšana visiem sagādājusi pārsteigumu, jo viņa vārds iepriekš nemaz netika minēts favorītu vidū, lai gan tiek uzskatīts, ka 2005.gada konklāvā, kurā par pāvestu tika ievēlēts Benedikts XVI, Bergoljo balsojumā esot palicis kā otrais.

76 gadus vecais Bergoljo kļuvis par katoļu baznīcas vēsturē pirmo Dienvidamerikas pārstāvi pāvesta krēslā. Viņš ir arī pēdējās tūkstošgades pirmais pāvests, kurš nav eiropietis.

Foto: AP/Scanpix

Komentāri