Krievijas specdienesti noklausās "Skype" telefonsarunas, Mixnews.lv

Krievijas specdienesti noklausās "Skype" telefonsarunas

фото

Pasaulē | 2013. gada 14. martā plkst. 09:32

Krievijas specdienesti iemācījušies noklausīties telefonsarunas, kas notiek tīmekļa programmā "Skype", atsaucoties uz informācijas drošības speciālistiem, ceturtdien vēsta Krievijas laikraksts "Vedomosti", ziņo LETA.

Specdienesti "jau pāris gadu" var noklausīties sarunas skaipā, kā arī noteikt runātāju atrašanās vietu, laikrakstam pastāstījis kibernoziegumu izmeklēšanas uzņēmuma "Group-IB" ģenerāldirektors Iļja Sačkovs.

Šī iemesla dēļ viņa uzņēmuma darbiniekiem aizliegts skaipā runāt par darījumiem, norādīja Sačkovs. Uzņēmums "Microsoft", kas 2011.gadā iegādājās "Skype", servisu nodrošina ar likumīgas noklausīšanās tehnoloģijām, pastāstīja norēķinu sistēmu uzņēmuma "Peak Systems" izpilddirektors Maksims Emms.

Jebkuru abonentu var pārslēgt uz īpašu režīmu, kurā šifrēšanas atslēgas tiek ģenerētas serverī, nevis lietotāja iekārtā. Tas, kuram ir pieeja serverim, var attiecīgi noklausīties lietotāja sarunas un lasīt viņa saraksti.

Šādus pakalpojumus "Microsoft" ir piedāvājis daudzu valsts specdienestiem, ne tikai Krievijas vien, skaidroja Emms. Uzņēmuma "Microsoft", Krievijas Iekšlietu ministrijas, kā arī Federālā Drošības dienesta pārstāvji šo jautājumu laikrakstam atteicās komentēt.

Foto: phys.org

Komentāri