Nīderlandes ziemeļos atklās Latvijas Goda konsulātu, Mixnews.lv

Nīderlandes ziemeļos atklās Latvijas Goda konsulātu

фото

Pasaulē | 2013. gada 14. martā plkst. 15:28

Ceturtdien Nīderlandes ziemeļos, Groningenā, tiks atklāts Latvijas Goda konsulāts.

Latvijas vēstnieks Nīderlandē Māris Klišāns, vēstniecības darbinieki un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvniecības vadītāja Nīderlandē Rita Rozīte kopā ar jauniecelto Latvijas goda konsulu Jākobu Emmelkampu organizē svinīgu pasākumu, kurā aicināti piedalīties Nīderlandes diplomātiskā korpusa pārstāvji, citu valstu goda konsuli Groningenā, kā arī Nīderlandes un Baltijas asociācijas un Ziemeļnīderlandes Tirdzniecības kameras biedri, uzņēmēji, mediju un kultūras darbinieki.

Pasākumu atklās Nīderlandes karalienes komisārs Groningenas provincē Makss van den Bergs, Groningenas mērs Peters Rehvinkels, vēstnieks Klišāns un ilggadējais Latvijas goda konsuls Nīderlandē Hendriks van de Rūmers. Svinībās muzikāli vokālu priekšnesumu sniegs latviešu mūziķi, kas šobrīd studē Groningenas Konservatorijā.

Latvijas Goda konsulāts Ziemeļnīderlandē izveidots pirmo reizi, un tas aptver Groningenas, Frīzlandes un Drentes provinces. Te ir koncentrēta aktīvākā ekonomiskā sadarbība ar Baltijas valstīm, proti, šobrīd aptuveni 400 Ziemeļnīderlandes uzņēmumu ir darījumu partneri Latvijā. Goda konsuls Emmelkamps ir Ziemeļnīderlandes Tirdzniecības kameras priekšsēdētājs.

Interese par Latviju goda konsulam radās laikā, kad viņš bija krāsu un laku uzņēmuma īpašnieks un bija izveidojusies veiksmīga sadarbība ar Baltijas valstīm. Goda konsuls ir nolēmis veicināt ekonomisko un kultūras sadarbību starp Latviju un Ziemeļnīderlandi, kā arī popularizēt mūsu valsts atpazīstamību un aktivizēt tūrismu.

Ziemeļnīderlandes apgabalā ir 13 goda konsuli, to skaitā Baltijas, Norvēģijas, Francijas, Zviedrijas, Beļģijas, Vācijas, Korejas un Ungārijas. Vēstniecība sadarbībā ar Ziemeļnīderlandes provinču apvienību ir organizējusi pasākumus uzņēmumiem Ziemeļnīderlandē, lai informētu par investīciju un sadarbības iespējām ar Latviju. Groningenas augstskolās studē aptuveni 50 studentu gan pamata studijās, gan maģistrantūrā.

Groningenā un provincē dzīvo apmēram 1000 latviešu.

Foto: gollandiya.com

Komentāri