Par antisemītiskiem izteikumiem aptur pirmā Lordu palātas locekļa-musulmaņa dalību Leiboristu partijā , Mixnews.lv

Par antisemītiskiem izteikumiem aptur pirmā Lordu palātas locekļa-musulmaņa dalību Leiboristu partijā

фото

Pasaulē | 2013. gada 14. martā plkst. 15:43

Lielbritānijas Leiboristu partija ceturtdien apturējusi Lordu palātas locekļa Nazara Ahmeda dalību partijā, šādi reaģējot uz ziņām, ka viņš par autoavārijas izraisīšanu piespriesto cietumsodu skaidrojis ar ebreju sazvērestību, ziņo LETA-AFP.

Ahmeds teicis, ka nonācis cietumā, jo britu tiesas ir pakļautas spiedienam no ebrejiem, "kam pieder laikraksti un telekanāli", vēsta laikraksts "The Times".

Savukārt tiesnesis, kas viņam piespriedis divpadsmit nedēļas cietumā, ticis iecelts Augstākajā tiesā, pēc tam kad kādā svarīgā lietā palīdzējis ekspremjera Tonija Blēra "ebreju kolēģim", Ahmeda teikto Pakistānas telekanālam atreferē "The Times".

"Leiboristu partija noraida antisemītismu un neizturas iecietīgi pret to nekādā tā formā. Ņemot vērā "The Times" šodienas publikāciju, mēs apturam lorda Ahmeda dalību partijā uz izmeklēšanas laiku," sacīja partijas preses pārstāvis.

Ahmeds ir pirmais Lordu palātas loceklis musulmanis. Parlamenta augšnamā viņš tika iecelts 1998.gadā.

Viņa auto 2007.gada Ziemassvētkos ietriecās stāvošā automašīnā, kuras vadītājs - kāds 28 gadus vecs slovāks - avārijā zaudēja dzīvību.

Ahmeds atzina savu vainu apsūdzībās par bīstamu braukšanu, un tiesnesis 2009.gada maijā piesprieda viņam divpadsmit nedēļas cietumā. Tiesā toreiz tika sniegtas liecības, ka dažu minūšu laikā pirms negadījuma Ahmeds nosūtījis piecas īsziņas.

Leiboristu partija 2012.gada aprīlī jau bija apturējusi Ahmeda dalību partijā, parādoties ziņām, ka Ahmeds esot piedāvājis desmit miljonus mārciņu (astoņus miljonus latu) par ASV prezidenta Baraka Obamas un eksprezidenta Džordža Buša sagūstīšanu. Viņš toreiz noliedza, ka būtu izteicis šādus piedāvājumus, un tika partijā atjaunots.

Foto: AP/Scanpix

Komentāri