Jaunajam pāvestam savulaik operētas plaušas, Mixnews.lv

Jaunajam pāvestam savulaik operētas plaušas

фото

Pasaulē | 2013. gada 14. martā plkst. 22:08

Pāvestam Franciskam savulaik tikusi izoperēta daļa plaušas, taču jaunais katoļu baznīcas galva ir pie labas veselības, atsaucoties uz Vatikāna paziņojumu, ziņo LETA-AFP.

"Es apstiprinu, ka pirms daudziem, daudziem gadiem viņam tika veikta operācija, kurā tika izņemta daļa plaušas," žurnālistiem apliecināja Vatikāna preses sekretārs Federiko Lombardi.

"Tas neapgrūtina viņa dzīvi," piebilda Lombardi. "Tie, kas viņu pazīst, vienmēr redzējuši viņu pie labas veselības."

Vēl zēna gados Horhe Mario Bergoljo pārcieta plaušu karsoni un ārstiem nācās izoperēt viņam daļu plaušas, lasāms 2010.gadā izdotajā Bergoljo biogrāfijā.

22 gadu vecumā Bergoljo iestājies jezuītu ordenī un cerējis kļūt par misionāru, taču sliktā veselības stāvokļa dēļ viņš nav varējis uzsākt misionāra gaitas.

"Es vēlējos doties misionāra gaitās uz Japānu, taču savas nopietnās veselības problēmas dēļ man tas bija liegts," biogrāfijas rakstītājiem stāstījis pats garīdznieks.

Kā ziņoja portāls Mixnews, katoļu kardinālu konklāvs trešdien vakarā Vatikānā par jauno Romas katoļu pāvestu izraudzījās līdzšinējo Buenosairesas arhibīskapu Horhi Mario Bergoljo.

76 gadus vecais Bergoljo kļuvis par katoļu baznīcas vēsturē pirmo Amerikas pārstāvi pāvesta krēslā. Viņš ir arī pirmais neeiropietis, kam baznīcas vadība uzticēta pēdējās tūkstošgades laikā.

Foto: Reuters/Scanpix

Komentāri