ASV liek Krievijai slēgt konsulātu Sanfrancisko

фото

Pasaulē | 2017. gada 1. septembrī plkst. 10:58

ASV ceturtdien likušas Krievijai slēgt tās ģenerālkonsulātu Sanfrancisko, kā arī divus diplomātiskos objektus Vašingtonā un Ņujorkā, šādi atbildot uz Maskavas pieprasīto ASV diplomātu skaita samazināšanu Krievijā.

ASV Valsts departaments paziņoja, ka lēmums pieņemts "paritātes garā" un iestādes jāslēdz līdz sestdienai.

Līdzās ģenerālkonsulātam Sanfrancisko Krievijai jāslēdz arī kancelejas nodaļa Vašingtonā un konsulārā nodaļa Ņujorkā. Līdz ar šiem soļiem gan Krievijai, gan ASV otras teritorijā būs pa trim konsulātiem.

фото

ASV Valsts departaments ceturtdien apliecināja, ka ir izpildījis Kremļa agrākās prasības par Savienoto Valstu diplomātiskās misijas samazināšanu Krievijā.

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs ceturtdien telefonsarunā ASV valsts sekretāram Reksam Tilersonam paziņoja, ka Maskava reaģēs uz Krievijas ģenerālkonsulāta un divu diplomātisko objektu slēgšanu, teikts paziņojumā Krievijas Ārlietu ministrijas mājaslapā.

фото

"Ministrs [Lavrovs] pauda nožēlu par spriedzes eskalāciju divpusējās attiecībās, kuru neuzsākām mēs, un norādīja, ka Maskava rūpīgi izpētīs amerikāņu izsludinātos jaunos soļus, bet pēc tam tiks paziņots par mūsu reakciju," norādīja ministrijā.

Jau vēstīts, ka Kremlis augusta sākumā pieprasīja ASV samazināt to diplomātisko personālu Krievijā par 755 cilvēkiem. Atbilstoši Maskavas skaidrojumam tas ir pretsolis uz ASV jaunajām Krievijai noteiktajām sankcijām.

ASV uz diplomātiskā personāla samazināšanu reaģēja, līdz 1.septembrim apturot neimigrācijas vīzu izsniegšanu.

Savienoto Valstu prezidenta Baraka Obamas administrācija, reaģējot uz ziņām par Krievijas iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās, pērn izraidīja 35 Krievijas amatpersonas, kā arī slēdza divus Krievijas īpašumus, kuri, kā norādīja Obama, izmantoti spiegošanā.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins sākotnēji nekādus pretsoļus nespēra, sakot, ka vēlas redzēt, kāda būs ASV prezidenta Donalda Trampa rīcība, kad viņš būs nonācis Baltajā namā.

Komentāri