Dānija valsts finanšu sistēmas stabilitātes nolūkos noteiks papildu prasības sešām lielākajām bankām, Mixnews.lv

Dānija valsts finanšu sistēmas stabilitātes nolūkos noteiks papildu prasības sešām lielākajām bankām

фото

Pasaulē | 2013. gada 15. martā plkst. 15:35

Dānija gatavojas palielināt kapitāla prasības sešām bankām, kas ceturtdien publiskotajā valdības komisijas ziņojumā noteiktas kā pārāk lielas, lai ļautu tām bankrotēt, ziņo LETA-AFP.

Ziņojumā, kas nodots Dānijas biznesa un izaugsmes ministrei Annetei Vilhelmsenai, bankas "Danske Bank", "Nykredit", "Nordea Bank Danmark", "Jyske Bank", "BRFkredit" un "Sydbank" noteiktas kā valsts tā dēvētās sistēmiski svarīgās finanšu institūcijas (SIFI).

"Dānijas SIFI vajadzētu pakļaut papildu kapitāla prasībām attiecībā uz pirmā līmeņa kapitāla apjomu 1%-3,5% apmērā no riskanto aktīvu apjoma," ministrei adresētā vēstulē norāda komisijas priekšsēdētājs Mikāls Mellers. Pirmā līmeņa kapitāls tiek uzskatīts par svarīgu rādītāju bankas spējām pārciest pēkšņus finanšu satricinājumus.

Komisija ierosinājusi banku kapitāla apjomu palielināt līdz aptuveni 10% no kopējā aktīvu apjoma, salīdzinot ar pašreizējiem 8%.

"Valdība kopumā atbalsta komisijas ieteikumus," norāda Vilhelmsena. "Šīs institūcijas ir tik lielas, ka tās var ietekmēt visu finanšu sistēmu un ekonomiku kopumā, ja tās nonāk problēmās."

Tikmēr analītiķi vēsta, ka komisijas ierosinājumi radītu augstākas izmaksas patērētājiem.

Foto: no vietnes mila-todorova.blogspot.com

Komentāri