Sadursmēs Katalonijā ievainoti vairāk nekā 800 cilvēki, Mixnews.lv

Sadursmēs Katalonijā ievainoti vairāk nekā 800 cilvēki

фото

Pasaulē | 2017. gada 2. oktobrī plkst. 10:35

Konfrontācijā ar policiju neatkarības referenduma laikā Katalonijā svētdien cietuši 844 cilvēki, kuriem sniegta medicīniskā palīdzība, paziņojušas reģiona varasiestādes.

Nav gan zināms, cik daudzi no viņiem ir patiešām ievainoti. Iepriekš Katalonijas valdības veselības departaments pavēstīja, ka 92 cilvēki ir ievainoti.

Spānijas Iekšlietu ministrija savukārt paziņojusi, ka medicīniskā palīdzība bijusi nepieciešama 33 policistiem.

Katalonijas valdības vadītājs Karless Pudždemons iepriekš apsūdzēja policiju pārmērīgā vardarbībā.

"Spānijas valsts īstenotā neattaisnojamā vardarbības izmantošana, kas ir gan neracionāla, gan bezatbildīga, neapturēs katalāņu tautas gribu," žurnālistiem sacīja Pudždemons.

Spānijas premjerministrs Mariano Rahojs savukārt svētdienas vakarā paziņoja, ka neatkarības referendums Katalonijā nav noticis.

"Pašnoteikšanās referenduma Katalonijā nebija. Joprojām valda likuma vara ar visu tās spēku," sacīja Rahojs uzrunā televīzijā drīz pēc balsošanas iecirkņu slēgšanas Katalonijas valdības rīkotajā neatkarības referendumā.

Policija Katalonijā "izpildīja savu pienākumu", uzsvēra Spānijas premjers.

Jau ziņots, ka Katalonijā svētdien notika balsošana Spānijas valdības aizliegtajā neatkarības referendumā, lai gan policija mēģināja nepieļaut balsošanu, ieņemot referenduma iecirkņus, konfiscējot urnas un biļetenus, kā lietojot spēku, lai neļautu cilvēkiem doties balsot.

Katalonijas valdība paziņojusi, ka darbojušies apmēram trīs ceturtdaļas balsošanas iecirkņu.

Komentāri