Automašīnas šoferis Ņujorkā ietriecas gājējos; astoņi bojāgājušie, Mixnews.lv

Automašīnas šoferis Ņujorkā ietriecas gājējos; astoņi bojāgājušie

фото

Pasaulē | 2017. gada 1. novembrī plkst. 14:34

Ņujorkas pilsētas centrā, Manhetenā, otrdien kāds vīrietis ar savu pikapa automašīnu notrieca astoņus cilvēkus, bet pēc tam viņš izkāpa no spēkrata ar ieroču imitāciju un sauca "Allahu akbar" ("Allāhs ir dižens"), atsaucoties uz "nypost.com", raksta delfi.lv.

Pašu uzbrucēju sašāva un ievainoja policija, kad viņš pameta automašīnu, un esot saucis "Allahu Akbar". Vīrietis ir apcietināts. Amatpersonas notikušo jau ir nodēvējušas par nāvējošāko teroraktu kopš 2001. gada 11. septembra šausminošajiem uzbrukumiem Ņujorkā.

фото

фото

фото

Sākotnēji tika ziņots, ka vīrietis sācis apšaudi arī no mašīnas. Vēlāk tika precizēts, ka viņš ar automašīnu braucis pa veloceliņu un notriecis gājējus. Pēc viņa automašīnas sadursmes ar kādu citu auto, vadītājs no tās izlēcis, rokās turot viltotus ieročus.

Uzbrukums tika veikts pulksten 15:15 pēc vietējā laika. Ņujorkas policijai nācās atklāt uguni uz uzbrucēju, viņu ievainojot, bet tagad šāvējs esot apcietinājumā. Šajā incidentā bojā gāja astoņi cilvēki un 11 tika ievainoti. Cietušie nogādāti slimnīcā.

Uzbrucēja vadītā automašīna ietriekusies arī autobusā ar skolēniem, ziņo "Independent". Traumas guvuši divi bērni un divi pieaugušie, kuri atradušies autobusā, atsaucoties uz Ņujorkas policijas departamenta pārstāvi, vēsta medijs.

фото

Pretterorisma vienība arī pārbaudīja, vai šāvēja automašīnā nav ievietots spridzeklis. Automašīnā tika atrasta tikai ieroču munīcija, bet viņa rīcībā nebija īsta šaujamā.

Automašīnā arī tika atrasta zīmīte ar atsauci uz teroristu grupējumu "Daesh" ("Islāma valsts"), atsaucoties uz tiesībsargājošajām iestādēm, vēsta ASV mediji.

Ņujorkas mērs Bils de Blasio ieradās uz notikuma vietu. Viņš paziņoja, ka notikušais ir terorakts.

фото

Savu viedokli par notikušo paudis arī ASV prezidents Donalds Tramps. "Izskatās, ka Ņujorkas uzbrukumu paveica slima un psihiski nenosvērta persona. Varas iestādes šim seko ļoti uzmanīgi," viņš rakstīja sociālajā tīklā "Twitter".

Arī Trampa sieva Melānija tviterī paspējusi ievietot līdzjūtības vēsti pirms sava vīra, atzīmē "Independent". Melānija rakstījusi, ka "viņas sirds ir salūzusi" par notikušo Ņujorkā.

Starp astoņiem bojāgājušajiem teroraktā ir pieci argentīniešu draugi, vēsta raidsabiedrība BBC.

Trešdien Argentīnas Ārlietu ministrija apstiprināja, ka Ņujorkā notikušajā uzbrukumā gājuši bojā pieci argentīnieši, kuri bijuši no 10 draugu grupas, kas ASV ieradušies nosvinēt 30 gadus kopš koledžas beigšanas.

Viens no bojāgājušajiem bijis tērauda ražošanas firmas īpašnieks Ariels Erlijs, kurš palīdzējis draugiem apmaksāt ceļojumu, ziņo BBC. Visi bojāgājušie argentīnieši ir 48 un 49 gadus veci vīrieši.

Starp atlikušajiem trīs bojāgājušajiem viens ir Beļģijas pilsonis, apstiprināja šīs valsts Ārlietu ministrija. Vēl divi upuri nav identificēti.

Par pašu uzbrucēju Ņujorkas policija ir atklājusi tikai to, ka viņš ir 29 gadus vecs vīrietis. Taču ASV mediji jau viņu identificē kā Floridā un Ņūdžersijā dzīvojušo Sajfulo Saipovu.

Viņš ASV ieradies 2010.gadā no Uzbekistānas un, domājams, valstī uzturējās legāli. Kopbraukšanas taksometru kompānija "Uber" apstiprina, ka Saipovs strādājis pie viņiem.

Policijas dati liecina, ka Saipovs pērn arestēts saistībā ar ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem.

Komentāri