Musulmanieti, kura aicināja veikt slaktiņus, nolemj nesodīt, Mixnews.lv

Musulmanieti, kura aicināja veikt slaktiņus, nolemj nesodīt

фото

Pasaulē | 2017. gada 8. novembrī plkst. 13:46

Tiesa par nevainīgu atzinusi Lielbritānijā mītošo musulmanieti Farhanu Ahmedu, tādejādi šokējot apkārtējo sabiedrību, atsaucoties uz "The Sun", raksta nra.lv.

Sieviete sociālajos tīklos aktīvi propagandējusi "Islāma valsti" un aicinājusi veikt teroraktus Eiropā, tostarp Londonā, kur pati dzīvo. Viņa arī slavējusi "izcili realizēto" Parīzes teroraktu. Musulmaniete arī publicējusi pamācības, kā veiksmīgāk veikt duršanas publiskās vietās, vai arī pašam uzmeistarot spridzekļus.

Tiesnesis Kristofers Moss savu pārsteidzošo lēmumu attaisnot 40 gadus veco sievieti skaidrojis ar to, ka viņai ir pieci bērni, kuri "cieš", jo māte ir apcietināta: "Jo ātrāk atgriezīsies pie saviem bērniem, jo labāk."

Viņu īpaši aizkustinājusi vēstule no apsūdzētās 16 gadus vecā dēla, kurš lūdzis "neatņemt māti". Sievietes advokāts tikmēr atzīmējis, ka viņa esot "laba māte".

"Kādu tavuprāt ietekmi šī sieviete sniedz saviem bērniem?," apsūdzības puse asi kritizēja tiesnesi. "Visticamāk viņa centīsies viņiem izskalot smadzenes un pievērst saviem uzskatiem. Tiesnesim jāuzņemas atbildība par savu lēmumu."

Sieviete tiesā bijusi lakoniska, pasakot tienesim "paldies". Interesanti, ka viņas vīrs Turcijā ticis apsūdzēts teroristiskās darbībās, tomēr tagad jau dzīvo Lielbritānijā.

Komentāri