Skandāls Igaunijā: Tallinas ierēdņiem noteikti obligāti ziedojumi mēra partijai, Mixnews.lv

Skandāls Igaunijā: Tallinas ierēdņiem noteikti obligāti ziedojumi mēra partijai

фото

Pasaulē | 2013. gada 15. martā plkst. 19:25

Igaunijā vēršas plašumā skandāls par Tallinas pašvaldības ierēdņiem noteiktiem obligātiem ziedojumiem no algas galvaspilsētas mēra Edgara Savisāra Centra partijai, ziņo LETA, atsaucoties uz Igaunijas raidkorporāciju ERR.

Šonedēļ atklātībā nonāca fakts, ka Centra partijas locekļiem, kas ieņem amatus Tallinas pašvaldībā, papildus biedra naudai 5% no savas algas jāziedo partijai.

Igaunijas presē šonedēļ nonāca Centra partijas ģenerālsekretāra Prīta Tobala 1.martā sūtīta vēstule Tallinas mēram un Centra partijas priekšsēdētājam Savisāram, iesakot atlaist no amata četras augsta ranga pašvaldības amatpersonas, jo tās nav maksājušas partijai attiecīgo ziedojumu.

Pēc vēstules nonākšanas atklātībā tikai viens no ierēdņiem zaudēja savu amatu, trešdien iesniedzot atlūgumu ar pamatojumu, ka viņš nespēj tikt galā ar saviem pienākumiem.

Žurnālistiem sākot interesēties par obligāto ziedojumu, Centra partijas ģenerālsekretārs Prīts Tobals atklāja, ka visi partijas biedri, kas ieņem amatus Tallinas pašvaldībā, 2005.gadā piekrituši 5% no algas ziedot partijai.

Laikraksts "Eesti Ekspress" publicējis amatu sarakstu, kuru ieņēmējiem piemērota 5% algas nodeva.

Šajā sarakstā ir 69 vārdi, tostarp mēra, viņa piecu vietnieku, viņu padomnieku, pilsētas rajona vadītāju, dažādu departamentu vadītāju un Tallinas fondu un uzņēmumu valdes locekļu vārdi.

Skandālam vēršoties plašumā, virkne amatpersonu un ekspertu pauduši bažas par obligātā ziedojuma sistēmu apmaiņā pret amatiem Tallinas pašvaldībā. Sabiedriskās organizācijas "Igaunija bez korupcijas" vadītājs Jānuss Tehvers nosodīja obligātā ziedojuma sistēmu, norādot, ka pašvaldības amatpersonas izmanto savu amatu un nodokļu maksātāju naudu, lai uzturētu partiju.

Par obligāto ziedojumu sistēmu interesējusies arī Igaunijas prokuratūra, taču nolēmusi neuzsākt kriminālprocesu.

Igaunijas Ziemeļu reģiona prokuratūras pārstāvis Arnoe Peders sacīja, ka presē pieejamā informācija neliecina par korupcijas noziegumu.

Iepriekšējās Tallinas pašvaldību vēlēšanās kreisi orientētā Centra partija ieguva 44 no 79 vietām galvaspilsētas mērijā, Reformu partiju IRL un sociāldemokrātus atstājot opozīcijā.

Nākamās Tallinas pašvaldības vēlēšanas ir paredzētas 20.oktobrī.

Foto: no vietnes zingarate.com

Komentāri