Lietuvas ministrs: Krievija Kaļiņingradā pastāvīgi izvieto raķešu kompleksus “Iskander”, Mixnews.lv

Lietuvas ministrs: Krievija Kaļiņingradā pastāvīgi izvieto raķešu kompleksus “Iskander” (3)

фото

Pasaulē | 2018. gada 5. februārī plkst. 16:34

Krievija pirmdien Kaļiņingradas apgabalā izvieto raķetes "Iskander", kas spēj nest kodollādiņus, turklāt šoreiz gatavojas dislocēt tās uz pastāvīgu palikšanu, ziņu aģentūru BNS teicis Lietuvas aizsardzības ministrs Raimunds Karoblis.

Viņš norādījis, ka iepriekš Krievija šos operatīvi taktiskos raķešu kompleksus Kaļiņingradas apgabalā dislocēja tikai uz mācību laiku, bet "šai reizē situācija ir citāda - tā ir pastāvīga dislokācija ar visu nepieciešamo infrastruktūru".

Pēc ministra teiktā, bija paredzēts, ka plkst.12 raķešu kompleksi tiks izkrauti Kaļiņingradas ostā.

Kā iepriekš norādījuši Lietuvas izlūkdienesti, "Iskander" dislocēšana Kaļiņingradas apgabalā ir potenciāli bīstama galvenokārt tādēļ. ka tos var izmantot, lai kavētu NATO sabiedroto darbību reģionā.

Savukārt izmantot šīs raķetes mērķu iznīcināšanai Lietuvas teritorijā faktiski nav vajadzības, jo tam pietiktu ar jau esošo potenciālu.

Ballistisko raķešu sistēma "Iskander", kas iekļauta Krievijas armijas bruņojumā kopš 2006.gada, ir paredzēta stratēģiski svarīgu objektu iznīcināšanai, un tās darbības rādiuss ir no 50 līdz 500 kilometriem, bet pēc dažiem datiem - līdz 700 kilometriem.

Komentāri 3
sitaispirms 1 gada
pareizi dara,ir tacu Krievijai tiesibas aizstaveties kamer nato paplasinas pie vinas sienam.
1
kkkpirms 1 gada
neaizmirsti,ka kaliningrada ir Krievija,mes tacu nejautajam adaziesiem atlauju nato izvietosanai
1
pirms 1 gada
Vai kaļinīnigradieši par šo aizsardzību ir apmieriāti?
4