Grībauskaite: ES līderi saprot, ka viņiem ir darīšana ar Putina Krieviju, Mixnews.lv

Grībauskaite: ES līderi saprot, ka viņiem ir darīšana ar Putina Krieviju

фото

Pasaulē | 2013. gada 15. martā plkst. 20:06

Eiropas Savienības (ES) valstu vadītāji šobrīd labi apzinās, ka viņiem ir darīšana "nevis vienkārši ar Krieviju, bet ar Vladimira Putina Krieviju", uzskata Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite, kas piedalās ES samitā Briselē, ziņo LETA-ELTA.

"Attiecībā uz Krieviju - man par pārsteigumu - visu ES dalībvalstu un samita dalībnieku noskaņojums, iespējams, pirmo reizi ir ļoti līdzīgs. Visi jau ļoti labi saprot, ka mums ir darīšana nevis vienkārši ar Krieviju, bet ar Vladimira Putina Krieviju, un apzinās, ka nekādas ilūzijas par šo Krieviju nevajadzētu lolot. Bet visi arī saprotam, ka sadarboties nākas ar tādiem kaimiņiem, kādi nu mums ir," viņa piektdien sacījusi Lietuvas žurnālistiem.

Vienlaikus prezidente uzsvērusi, ka šai sadarbībai jābūt līdztiesīgai un abpusēji izdevīgai, jābalstās uz savstarpēju uzticēšanos un cieņu, nepieļaujot vienpusēju piekāpšanos.

Pēc Grībauskaites teiktā, nebūtu pieļaujami arī nekādi dubultstandarti, proti, ja ES dod kaut kādas atlaides Krievijai, tādas pašas atlaides pienāktos arī citām Austrumu partnerības valstīm, piemēram, Ukrainai.

Foto: Māris Morkāns, MIX MEDIA GROUP

Komentāri