ASV, Francija un Lielbritānija veic gaisa triecienus Sīrijā, Mixnews.lv

ASV, Francija un Lielbritānija veic gaisa triecienus Sīrijā (1)

фото

Pasaulē | 2018. gada 14. aprīlī plkst. 09:23

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) prezidents Donalds Tramps paziņojis, ka ir apstiprinājis raķešu triecienus Sīrijai, kas vērsti uz konkrētiem objektiem, kas saistīti ar Sīrijas diktatora Bašara al Asada potenciālajiem ķīmiskajiem ieročiem, raksta delfi.lv.

Šāds lēmums pieņemts kā atbilde uz iespējamo pagājušajā nedēļas nogalē notikušo ķīmisko uzbrukumu Dumas pilsētai, kurā bojā gājuši daudzi desmiti cilvēku, ziņo BBC.

Tramps paziņojis, ka ir pavēlējis ASV bruņotajiem spēkiem sākt precīzus uzlidojumus konkrētiem mērķiem, raksta CNN.

ASV prezidents izteicies, ka tā ir Francijas un Lielbritānijas bruņoto spēku apvienota militāra operācija, kas ir sekas tam, ka Krievija nav spējusi apturēt ķīmisko ieroču lietošanu.

Pirmie raķešu triecieni notikuši brīdī, kad Tramps vērsies ar uzrunu pie ASV iedzīvotājiem, vēsta BBC.

BBC ziņoja par sprādzieniem netālu no Sīrijas galvaspilsētas Damaskas. Tāpat tiek vēstīts, ka uzlidojumi bijuši vairākiem Damaskas kvartāliem, tostarp kvartālam, kur atrodas zinātniska laboratorija, kā arī vairākiem militāriem objektiem.

Vēlāk ASV ģenerālis Džozefs Danfords precizēja, ka triecieni tika vērsti pret trim objektiem, kuri ir saistīti ar Sīrijas valdības ķīmisko ieroču programmu. Pirmais gaisa triecienu mērķis bija zinātnisko pētījumu centrs pie Damaskas, bet otrais bija ķīmisko ieroču glabātuve pie Homsas pilsētas, sacīja Danfords. Savukārt trešais mērķis, kas atradās netālu no otrā, bija ķīmisko ieroču glabātava un svarīgs komandpostenis.

Gaisa triecienos Krievijas gaisa un jūras spēku bāzes nav cietušas, atsaucoties uz Krievijas aizsardzības ministrijas sacīto, sestdien ziņo Krievijas ziņu aģentūra "Tass".

Krievijas vēstnieks ASV Anatolijs Antonovs paziņoja, ka ASV lēmums veikt gaisa triecienus pret Sīrijas valdības objektiem"nepaliks bez sekām".

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja apstiprinājusi britu iesaisti, sakot, ka viņa neredz citu alternatīvu kā militāra spēka izmantošana. Viņa gan piebildusi, ka uzlidojumu mērķis nav "režīma maiņa", raksta BBC.

ASV prezidents izteicies, ka šīs militārās kampaņas mērķis ir atturēt no ķīmisko ieroču ražošanas, izplatīšanas un lietošanas. Apvienotā reakcija uz Sīrijas režīma "zvērībām apvienos visus mūsu valsts varas instrumentus: militāros, ekonomiskos un diplomātiskos," Trampa teikto citē CNN.

Tramps norādījis, ka uzlidojumi turpināsies, kamēr Sīrijas režīms pārtrauks ķīmisko ieroču izmantošanu.

ASV, Francija un Lielbritānija Bašara al Asada armiju tur aizdomās par ķīmisko ieroču lietošanu, bet Sīrijas valdība noliedz, ka Dumas pilsētā patiešām noticis ķīmisks uzbrukums.

Komentāri 1
Donspirms 1 gada
Krievijas TV un radio ziņo, ka vairums sabiedroto raķešu pārtvertas un notriektas nesasniedzot mērķus. Otra puse to noliedz. Kam ticēt?