Eirozona un SVF vienojas piešķirt palīdzību Kiprai 10 miljardu eiro apmērā (papildināta), Mixnews.lv

Eirozona un SVF vienojas piešķirt palīdzību Kiprai 10 miljardu eiro apmērā (papildināta)

фото

Pasaulē | 2013. gada 16. martā plkst. 10:17

Papildināta visa ziņa

Eirozonas finanšu ministri un Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) sestdienas rītā vienojušies sniegt finansiālu palīdzību Kiprai 10 miljardu eiro apmērā, paziņoja diplomāti pēc Briselē 10 stundas ilgušām sarunām, ziņo LETA-AFP.

Palīdzība parādu krīzes atrisināšanai būs "līdz 10 miljardiem eiro", lai gan Nikosija pērn sākotnēji prasīja 17 miljardus, kas ir aptuveni tikpat, cik Kipras IKP apjoms.

Kā pavēstīja viena amatpersona, SVF piedalīsies ar aizdevumu viena miljarda eiro apmērā.

Apmaiņā pret palīdzību Kiprai pieprasīts uzlikt nodevu noguldījumiem bankās un palielināt korporatīvā nodokļa likmi.

Palīdzības pakete paredz, ka Kiprai noguldījumiem bankās virs 100 000 eiro uzliekama vienreizēja 9,9% nodeva, bez zem šīs summas nodevas apmērs ir 6,75%. Nodeva attieksies uz visiem - sākot no Kipras pensionāriem līdz krievu oligarhiem. Tāpat Kiprai korporatīvā nodokļa likme ir jāpalielina no 10% līdz 12,5%.

Kipras valdība bija iepriekš paziņojusi, ka līdzīgas prasības nepieņems, taču pēc ilgstošajām sarunām Briselē padevās spiedienam un pavēstīja, ka šādi nosacījumi tomēr ir pieņemami palīdzības vienošanās noslēgšanai.

Ziņas par nodevu visiem noguldījumiem ir šokējušas valsts iedzīvotājus, taču bankas ir slēgtas un durvis atvērsies tikai otrdien, līdz kuram laikam valdība paredz steidzamā kārtā izstrādāt noteikumus par nodevas uzlikšanu.

Tiek lēsts, ka no nodevas valsts kase iegūs aptuveni 5,8 miljardus eiro.

Atgādinām, ka pagājušā gada jūnijā Kipra kļuva par piekto eirozonas valsti, kas no vienotās valūtas partneriem lūdza finansiālu palīdzību.

Foto: forum.aforex.ru, ntv.ru, euromag.ru

Komentāri